Zapraszamy na Narodowy Koncert Listopadowy

W 2022 roku celebrujemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – powrotu państwa polskiego na mapę Europy po 123 latach zaborów. Miasto Lublin upamiętnia to wydarzenie organizując m.in. Narodowy Koncert Listopadowy, który stał się już lokalną tradycją. Co roku lublinianki i lublinianie chętnie uczestniczą w nim, by wspólnie świętować przy dźwiękach muzyki. Koncert powraca do Filharmonii Lubelskiej po dwóch latach transmitowania w sieci.

Wśród gwiazd Narodowego Koncertu Listopadowego pojawi się nasz Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej wraz z jego dyrygentem i dyrektorem artystycznym - Prof. Urszulą Bobryk. Wśród zaproszonych gości pojawią się także: 

  • Piotr Olech - kontratenor
  • Elwira Śliwkiewicz-Cisak - akordeon
  • Orkiestra Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie
W programie koncertu znajdą się:

SYMFONIA II "LUBELSKA" - Eduardo Frigatti (tekst: Franciszka Arnsztajnowa, Józef Czechowicz, Jan Kochanowski) oraz TEMPORATORIUM na chór, akordeon i orkiestrę smyczkową - Bogdan Dowlasz (tekst: Waldemar Wolański i Bogdan Dowlasz)

Tegoroczny Narodowy Koncert Listopadowy będzie miał miejsce 12 listopada o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się z udziałem wyczekiwanej przez organizatorów publiczności.

Od 3 listopada w kasie Filharmonii Lubelskiej dostępne będą bezpłatne wejściówki, które można odbierać do wyczerpania limitu miejsc.
 
Koncert będzie tłumaczony na Polski Język Migowy, a dla osób słabo słyszących dostępna będzie pętla indukcyjna.

    Aktualności

    Data dodania
    4 listopada 2022