Uroczyste obchody 60-lecia Studenckiego Koła Naukowego Prawników

Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS ma zaszczyt zaprosić wszystkich swoich obecnych oraz byłych członków, jak również sympatyków na obchody 60 – lecia Koła, które odbędą się 29 listopada 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Bieżący rok stanowi szczególny okres dla zarówno dla Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej jak i dla Miasta Lublin. W 2019 r. obchodzimy 450-lecie Unii Lubelskiej, 75-lecie Uczelni, 70-lecie Wydziału oraz 60-lecie SKNP.

Jak pisał prof. Groszyk „Koło zawsze starało się uczestniczyć w roli edukacyjnej Wydziału, a więc spełniać rolę wychowawczą, przez kształcenie i samokształcenie, poprzez wpajanie przyszłym adeptom nauk prawnych i praktyki prawa zasad rzetelnej pracy...” Przy okazji obchodów jubileuszu Wydziału Prawa i Administracji, które odbędą się 23 września 2019 r. nie sposób pominąć więc drugiego najstarszego prawniczego koła naukowego w Polsce. Koło Naukowe Prawników – Studentów (jak brzmiała jego pierwotna nazwa) od początku swojego istnienia corocznie organizuje szereg przedsięwzięć, których celem jest doskonalenie wiedzy studentów zarówno w zakresie teorii jak i praktyki prawa.

Uroczystość 60-lecia Koła stanowi doskonałą okazję do dyskusji i debaty międzypokoleniowej. Celem organizowanego spotkania jest stworzenie możliwości do wymiany wspomnień, historii oraz doświadczeń pomiędzy jego obecnymi i byłymi członkami. Zarząd SKNP UMCS serdecznie zaprasza do udziału również członków innych Kół Naukowych działających zarówno na Wydziale Prawa i Administracji UMCS jak i poza nim.

Więcej szczegółów dotyczących uroczystości zostanie zaprezentowanych wkrótce.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z obecnym Zarządem Koła pod adresem mailowym 60latSKNP@gmail.com

Link do wydarzenia.

    Aktualności

    Data dodania
    7 listopada 2019