Proces o czary - inscenizacja dla uczniów (17.12.)

Szanowni Państwo, w imieniu Studenckiego Koła Naukowego Prawników UMCS serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Proces o czary”, który odbędzie się 17 grudnia br. (czwartek) o godz. 12:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie (Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin).

Wydarzenie jest realizowane w ramach grantu dla organizacji studenckich i dedykowany jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

To inscenizacja XVII-wiecznego procesu inkwizycyjnego w formie przedstawienia parateatralnego. W role sądzących i sądzonej wcielą się członkowie Studenckiego Koła Naukowe Prawników UMCS. Projekt ten ma na celu przybliżenie historii wymiaru sprawiedliwości, szczególnie tej mrocznej. Wszystko będzie zrealizowane zgodnie z realiami historycznymi. Uczestnicy przedstawienia będą mieli okazje ujrzeć na własne oczy, jakimi zasadami kierowano się podczas takich procesów i jak postępowano z ludźmi, którzy zostawali uznani za winnych.

Projekt jest realizowany we współpracy z pracownikami naukowo-dydaktycznymi Katedry Historii i Teorii Państwa i Prawa UMCS w Lublinie. Autorem scenariusza spektaklu jest dr hab. Grzegorz Smyk prof. nadzw.

Zapraszamy - 17.12.15, godz. 12:00, Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS!

    Aktualności

    Autor
    Katarzyna Kociuba
    Data dodania
    15 grudnia 2015