III Ogólnopolski Konkurs z Praw Człowieka

Drogie Studentki, Studenci!

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolski Konkurs z Praw Człowieka

każdego zainteresowanego studenta studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich wydziałów prawa i administracji wyższych uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce.

Konkurs jest współorganizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań oraz Zakład Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konkurs odbywa się w całości online i składa się z dwóch etapów.

Etap pierwszy => test online, który odbędzie się 15 grudnia 2022 r.

 sprawdza wiedzę z ogólnego zakresu zagadnień, w którym mieszczą się uniwersalny system ochrony praw człowieka I i II generacji w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz system ochrony praw człowieka I i II generacji w ramach Rady Europy.

Etap finałowy => kazus, którego rozwiązanie finaliści nadsyłają do 15 stycznia 2023 r. sprawdza wiedzę ze zmienianych co edycję zagadnień tematycznych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest ochrona praw dzieci, i to właśnie na tę problematykę został położony nacisk podczas wyboru zagadnień tematycznych na etap finałowy.

Dlaczego więc warto wziąć udział w Konkursie i poświęcić swój czas na zapoznanie się z jego zagadnieniami?:

-Po pierwsze, uzyskuje się dzięki temu niezbędne narzędzia, potrzebne, aby pogłębiać własną empatię, wrażliwość na drugiego człowieka i kryzysy humanitarne oraz konflikty, które mają obecnie miejsce.

-Po drugie, na najbardziej obeznanych z wiedzą na temat praw człowieka czekają nagrody rzeczowe i pieniężne!

-A po trzecie, tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu jest OCHRONA PRAW DZIECI, których znajomość jest bardzo potrzebna w obecnych czasach.

Zapraszamy do udziału oraz poszerzania swojej wiedzy!

Więcej informacji na temat nagród, wymaganego zakresu zagadnień, harmonogramu i przebiegu Konkursu znajdziecie w Regulaminie Konkursu.

Serdecznie Zapraszamy!
Nina Sołowiej
ELSA Poznań

    Aktualności

    Data dodania
    21 listopada 2022