CHATKA BLUES FESTIVAL 2016

W dniach 7 – 8 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w Lublinie odbędzie się 7 edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce. „Chatka Blues Festival” bo o nim mowa, jest wydarzeniem wyjątkowym, które na stałe zapisało się w oficjalnym kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych w Mieście Inspiracji.

O FESTIWALU
Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Festiwal ma już swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mediów, fanów bluesa, nie tylko z Lublina i okolic, ale także dalszych zakątków Polski.
Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego. Imprezę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią, w kultowym miejscu jakim jest sala widowiskowa „Chatki Żaka”.

ORGANIZATORZY
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Absolwentów UMCS we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie w Lublinie. Producentem technicznym festiwalu jest ACK UMCS „Chatka Żaka”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

PROGRAM CHATKA BLUES FESTIVAL 2016
Tegoroczne koncerty to połączenie tradycji z nowoczesnością. Podczas 7 edycji CHBF wystąpią wykonawcy z Polski i zagranicy, prezentujący różne odcienie bluesa. Wśród nich legendy, klasycy gatunku, zwycięzcy międzynarodowych konkursów oraz artyści prezentujący wyraźną wizję własnej muzyki. W tym roku do Lublina zawitają wspaniałe gwiazdy bluesa na czele z: Earlem Thomasem (USA) oraz hiszpańską grupą A Contra Blues (zwycięzcy European Blues Challenge 2014!). Swoją obecnością zaszczycą Festiwal także wspaniałe zespoły z Polski, wśród nich legenda polskiego blues-rocka - zespół Kasa Chorych.

Pierwszy dzień Festiwalu zainauguruje koncert jego twórcy - Adama Bartosia. Następnie na scenie „Chatki Żaka” pojawi się legenda polskiego bluesa – Kasa Chorych, która po 40 latach kończy koncertową działalność. Piątkowe granie zakończy pochodząca z Hiszpanii grupa A Contra Blues (zwycięzca European Blues Challenge 2014).
Równie ciekawy muzycznie zapowiada się drugi dzień Festiwalu, który rozpocznie się od koncertu grupy Cotton Wing, promującej swoją nową płytę "Fishing & Processing". Kolejnym wykonawcą będzie śląska formacja Highway, która zagra specjalny koncert na 15-lecie zespołu. Zwieńczeniem festiwalu będzie występ Earla Thomasa – bluesowo – soulowego wokalisty z USA.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONCERTÓW
Piątek – 7.10.2016, godz. 20:00 ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16 (sala widowiskowa)
• Adam Bartoś
• Kasa Chorych
• A Contra Blues
————————————————————————-
Sobota – 8.10.2016, godz. 20:00 ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16 (sala widowiskowa)
• Cotton Wing
• Highway
• Earl Thomas
————————————————————————-
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
SOBOTA – 8.10.2016 | g. 19:30 | ACK UMCS CHATKA ŻAKA (ul. Radziszewskiego 16)
• WYSTAWA Andrzeja Boj Wojtowicza „Mistrzowie Bluesa”

POPRZEDNIE EDYCJE
Do tej pory, na festiwalowej scenie Chatki Żaka, wystąpiło wielu znakomitych wykonawców z Polski i zagranicy. Wśród nich swój talent zaprezentowali m.in.: Carlos Johnson (USA), Latvian Blues Band (Latvia), Alvon Johnson Band (USA), Wanda Johnson (USA), Piotr Nalepa Breakout Tour, Boogie Boys, Hoo Doo Band, Schau Pau Acoustic Blues, JJ Band , Gienek Loska Band, Harmonijkowy Atak, Bogdan Szweda & Easy Rider, Highway, Adam Blues Band, Hard Times, Szulerzy, Osły, The River, Nocna Zmiana Bluesa, Kraków Street Band, Łukasz Jemioła Trio, Luber & Szuła, Przytuła i Kruk, Magda Piskorczyk, Romek Puchowski, Karolina Cygonek, Jędrzej Kubiak, Marek Wojtowicz, Arek Zawiliński.

Kontakt:
Dyrektor Artystyczny CHBF – Adam Bartoś
e-mail: info@chatkablues.pl
tel. 607 508 730

BILETY
Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie od 1 lipca do 6 października 2016 r. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju.
Bilety można będzie zakupić również stacjonarnie, w kasie Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” w trakcie festiwalu (7-8 października).
Cennik biletów na Chatka Blues Festival 2016:

  • ulgowy jednodniowy – 30 zł w przedsprzedaży online | 40 zł (w dniu koncertu)
  • ulgowy dwudniowy (karnet) – 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (w dniu koncertu)
  • normalny jednodniowy - 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (w dniu koncertu)
  • normalny dwudniowy (karnet) – 60 zł w przedsprzedaży online | 70zł (w dniu koncertu)

LOKALIZACJA:
Od samego początku festiwal organizowany jest w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” – w kultowej, Sali Widowiskowej, której historia sięga 50 lat. Od dekad „Chatka Żaka” jest miejscem kulturotwórczym, z którym związani byli artyści, dziś grający na największych scenach teatralnych i muzycznych Polski i Europy. To miejsce skupiające środowisko kultury alternatywnej, wolnego słowa, ważkich wydarzeń o charakterze artystycznym i społecznym. Budynek „Chatki Żaka” kryje w sobie wiele historii – tu wychowały się pokolenia studentów UMCS, na darmowej zupie i w artystycznej atmosferze. Od siedmiu lat jest także lubelską kolebką bluesa, który ma swoje święto w Lublinie na początku października.

INFORMACJE Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues

    Aktualności

    Data dodania
    23 września 2016