„Wymiar sprawiedliwości po polsku” - debata (05.03.)

Studenckie Koło Naukowe Prawników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Wymiar sprawiedliwości po polsku”, która odbędzie się 5 marca 2019 r. o godzinie 13:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS

Tematyka debaty obejmuje problematykę wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Organizowane wydarzenie ma na celu stworzenie szerokiego forum merytorycznej dyskusji i wymiany poglądów zarówno pomiędzy prawnikami, jak i studentami.

Nawiązując do tematyki organizowanej przez nas debaty chcemy, aby specjaliści zaproszeni do dyskusji przedstawili swoje spostrzeżenia na to, jak ich zdaniem dzisiaj wygląda polski wymiar sprawiedliwości i jaka jest jego „kondycja”. Dokonanie takiej analizy będzie możliwe dzięki zaproszonym gościom.

W debacie wezmą udział:

 • Sędzia Sądu Okręgowego Krzysztof Wojtaszek,
 • Prokurator Prokuratury Rejonowej Porucznik Kamil Kowalczyk,
 • Adwokat Bartosz Przeciechowski,
 • Radca Prawny dr Mariusz Filipek,
 • Pracownik naukowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Prof. dr hab. Katarzyna Dudka,
 • Poseł oraz członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w Sejmie RP Agata Borowiec.

Specjaliści z różnych dziedzin będą mieli okazję do wymiany poglądów oraz zaproponowania rozwiązań, które usprawniłyby polski wymiar sprawiedliwości.

Jesteśmy przekonani, że organizowana przez nas debata przyczyni się do poszerzenia wiedzy w zakresie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce, a także rozwinie umiejętności retoryczne i erystyczne studentów.

Serdecznie zapraszamy!

  Aktualności

  Data dodania
  1 marca 2019