Zaproszenie na wykłady prof. Jerzego Dudka, 16 - 27.03.15 r.

W dniach 16 - 27 marca 2015 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w sali 341 (III p., budynek Starej Fizyki) prof. dr hab. Jerzy Dudek z Université de Strasbourg we Francji wygłosi cykl 10 dwugodzinnych wykładów na temat: "Predictive Power and Uncertainties of Physical Theories: Applications in Quantum Mechanics".

W dniach  16 - 27 marca 2015 r. 
na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS
w sali 341 (III p., budynek Starej Fizyki)

Prof. dr hab. Jerzy Dudek
z Université de Strasbourg we Francji


wygłosi cykl 10 dwugodzinnych wykładów na temat:


Predictive Power and Uncertainties of Physical Theories:
Applications in Quantum Mechanics

 Po każdym wykładzie przewidziane jest jednogodzinne konwersatorium, we właściwym sensie tego słowa, w czasie którego słuchacze będą mogli przedyskutować z profesorem Dudkiem omawiane na wykładzie treści oraz inne aktualne zagadnienia współczesnej nauki, czy systemu nauki i szkolnictwa wyższego we Francji.

Wykłady są prowadzone w ramach programu ERASMUS i będą wygłaszane w języku angielskim lub polskim w zależności od preferencji słuchaczy. Poziom wykładów jest dostosowany do słuchaczy starszych lat wszystkich kierunków studiów reprezentowanych na Wydziałach MFiI i Chemii jak i doktorantów obu wydziałów.  Na wykładach i konserwatoriach mile są widziani studenci zagraniczni przebywający na naszej Uczelni w ramach wymiany ERASMUS.

Wykładowca jest profesorem honorowym naszej Uczelni i wybitnym specjalistą w dziedzinie fizyki subatomowej. Należy do elitarnego we Francji grona Professeur de Classe Excepcionelleco świadczy dobitnie nie tylko o jego wysokiej pozycji naukowej, ale też o jakości prowadzonych przez niego zajęć dydaktycznych.

Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek o godz. 10.15 w sali 341 w nadbudowie Starej Fizyki. Kolejne zajęcia będą prowadzone codziennie o 9.15 w tej samej sali.


Plakat informacyjny (PDF)

    Aktualności

    Data dodania
    15 marca 2015