Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki wspiera “Złoty Wrzesień”

Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci i Młodzieży na całym świecie, a jego symbolem jest złota wstążka. Celem obchodzenia tego miesiąca jest zwiększenie wsparcia, finansowania i świadomości na temat nowotworów wieku dziecięcego. Dlatego też hasłem Europejskiego Towarzystwa Onkologii Dziecięcej na wrzesień 2022 roku jest “Gold for Hope. Cure more and cure better”, co oznacza “Złoto dla Nadziei. Leczyć więcej, leczyć lepiej”.

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki włączył się w tę szlachetną inicjatywę dzięki propozycji portalu internetowego onkologia-dziecieca.pl. Portal ten już drugi raz wyszedł z inicjatywą rozświetlenia na złoto reprezentatywnych budynków Lublina. W ubiegłym roku udało się rozświetlić Centrum Spotkania Kultur, zaś we wrześniu 2022 r. inicjatywa ta zostanie rozszerzona o szereg innych budynków. W Polsce od kilku lat z inspiracji międzynarodowego "Golden September" na złoty kolor zostają podświetlone obiekty m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim.

W związku z tym w dniach od 20 do 26 września w godzinach od 18:00 do 22:00 ściana budynku Instytutu Informatyki będzie podświetlana na żółto-złoto. Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki w ten sposób będzie przypominać o tym, jak ważna jest walka z chorobami nowotworowymi dzieci oraz edukowanie w tym zakresie społeczeństwa.

W ramach “Złotego Września “uruchomiona została również strona internetowa zlotywrzesien.pl, zaś uroczyste obchody odbędą się 25 września - rozpoczną się na Placu Litewskim o godzinie 12:00. Występy artystyczne, edukacyjne miasteczko namiotowe, animacje dla dzieci, warsztaty muzyczno-bębniarskie, wypowiedzi przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń oraz towarzyszące całemu przedsięwzięciu podświetlenie reprezentatywnych budynków Lublina – wszystkie te działania mają na celu wsparcie Świadomości Nowotworów u Dzieci i Młodzieży. 

    Aktualności

    Data dodania
    13 września 2022