Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Wdrożenie produkcyjne modułu SAP Travel dotyczącego podróży służbowych
Z dniem 01.12.2013 następuje wdrożenie produkcyjne modułu SAP Travel - dotyczącego podróży służbowych.
Z dniem 01.12.2013 następuje wdrożenie produkcyjne modułu SAP Travel - dotyczącego podróży służbowych.
W związku z wdrożeniem modułu Travel SAP, poniżej przedstawiono rozwiązania systemowe w zakresie delegowania Pracownika UMCS w podróż służbową. 1. Każda podróż służbowa podlega uprzedniej rejestracji w systemie SAP moduł Travel. 2. Jednostką właściwą dla rejestracji podróży służbowych jest: a) w przypadku delegacji krajowych: - dla Pracowników Wydziałów i Jednostek Ogólnouczelnianych - osoby wyznaczone przez Kierowników tych Jednostek; - dla pracowników Jednostek Organizacyjnych Administracji Centralnej - wyznaczony pracownik Sekretariatu Kwestury; b) w przypadku delegacji zagranicznych - Biuro do spraw współpracy międzynarodowej (Rektorat pokój 1415). 3. Wniosek o podróż służbową należy złożyć w Jednostce rejestrującej w terminie co najmniej 7 dni, w przypadku podróży krajowej i 14 dni dla podróży zagranicznej. 4. System nie przewiduje zarejestrowania podróży służbowej po dacie jej rozpoczęcia. 5. Po odbyciu podróży służbowej, pracownik jest zobowiązany do rozliczenia jej w ciągu 14 dni od jej zakończenia. 6. Kolejny wniosek o podróż służbową nie może być zarejestrowany w przypadku nierozliczenia 3 poprzednich wyjazdów służbowych. Informację o nierozliczeniu delegacji służbowych w terminie 14 dni, system wysyła na skrzynkę w SAP osobie rejestrującej wniosek. 7. Rozliczenia delegacji krajowych dokonuje pracownik Jednostki rejestrującej wniosek, w przypadku delegacji zagranicznych rozliczenia dokonuje Zespół Finansowy Kwestury. 8. Wykorzystanie w podróży służbowej samochodu prywatnego możliwe jest w przypadku: - posiadania przez Pracownika zgody podpisanej przez przełożonego; - posiadania ważnej umowy o korzystanie z samochodu prywatnego do celów służbowych. 9. Zaakceptowany przez przełożonego (Rektora, Kanclerza lub osobę upoważnioną) wniosek podróży służbowej nie podlega modyfikacjom.
Szczegółowe wytyczne dotyczące podróży zagranicznych 1. Jako podróż zagraniczną, w kontekście rozliczenia w systemie SAP, należy rozumieć część zagraniczną oraz związany z dojazdem etap podróży krajowej. 2. Wniosek o odbycie podróży zagranicznej obligatoryjnie powinien zawierać poniższe dodatkowe informacje: - wysokość przyznanych świadczeń; - źródło finansowania wyjazdu; - szacunkowy koszt wyjazdu, zawierający w sobie koszt podróży krajowej (np. dojazd na lotnisko, diety, nocleg).