Warsztaty z robotyki oraz programowania mikrokontrolerów

4 kwietnia br. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki odbyły się warsztaty z robotyki oraz programowania mikrokontrolerów - wzięli w nich udział uczniowie z lubelskich szkół.

Warsztaty były ważnym punktem siódmej edycji Check IT - jednego z największych wydarzeń informatycznych, skierowanego przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli informatyki. 

Na wydarzenie obowiązywały zapisy poprzez specjalny, dedykowany formularz. W warsztatach wzięło udział łącznie ok. 40 uczniów z lubelskich szkół. Zostały one przeprowadzone z inicjatywy Studenckiego Koła Informatyki UMCS, które reprezentowane było przez Jana Bylinę oraz Bartosza Chomę. 

Konferencja i warsztaty Check IT zostały zorganizowane przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. 

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia - dostępna jest na stronie internetowej XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie.

    Aktualności

    Data dodania
    5 kwietnia 2022