UMCS na spotkaniu Rady Naukowo-Przemysłowej Konsorcjum IATI

W czwartek, 12.12.2019 r. na Politechnice Wrocławskiej we Wrocławiu odbyło się Jubileuszowe posiedzenie Rady Naukowo-Przemysłowej konsorcjum Instytut Autostrada Technologii i Innowacji (IATI), podczas którego Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej zgłosił Deklarację Przystąpienia do konsorcjum. Nasza uczelnia zadeklarowała współpracę z Centrum Kompetencji Technologie informacyjne i telekomunikacyjne (ICT) w obszarze tematycznym: bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz inteligentne sieci i technologie sensorowe.

W spotkaniu wzięli udział Dyrektor Instytutu Informatyki UMCS dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. UMCS oraz mgr inż. Małgorzata Lipczyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Instytut Autostrada Technologii i Innowacji (IATI) to wirtualny instytut stworzony z myślą o zintegrowaniu prac naukowo-badawczych przez trzy środowiska: uczelnie, niezależne instytuty badawcze i przedsiębiorstwa. IATI zrzesza 51 instytucji, w tym: 24 uczelnie, 8 instytutów badawczych i 19 przedsiębiorstw. Liderami konsorcjum IATI są Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie i Politechnika Wrocławska.

Dodatkowe informacje o IATI znajdują się na stronie: www.iati.pl

Autor zdjęć: Krzysztof Mazur, Politechnika Wrocławska

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Lipczyńska
    Data dodania
    18 grudnia 2019