Sztuczna Inteligencja dla biznesu – darmowe webinarium

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz Instytut Informatyki UMCS serdecznie zapraszają na darmowe webinarium „Sztuczna Inteligencja dla biznesu”. Startujemy 17 grudnia 2020 r. o godz. 8.30 na profilu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Facebooku.

Będziemy rozmawiać z wyjątkowym gościem, Profesorem Zbigniewem Michalewiczem, naukowcem i przedsiębiorcą zajmującym się tematyką optymalizacji matematycznej, sztucznej inteligencji oraz nowoczesnych metod rozwiązywania problemów obliczeniowych, żyjącym od wielu lat w Australii. Rozmowę poprowadzi dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. UMCS, Dyrektor Instytutu Informatyki UMCS.

Planowane webinarium jest wyjątkowe. Sztuczna inteligencja to temat, który cały czas wzbudza wiele emocji i zmusza do stawiania konkretnych pytań. Bez wątpienia sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała wiele branż i wpływa na życie każdego z nas. Społeczeństwo z jednej strony jest zafascynowane rozwojem cywilizacyjnym i widzi ogromny potencjał w informatyzacji biznesu, z drugiej strony istnieją obawy, że sztuczna inteligencja zastąpi człowieka.

Webinarium skierowane jest do tych wszystkich, którzy myślą o zwiększeniu efektywności swoich firm, nie boją się wyzwań i zainteresowani są wykorzystaniem sztucznej inteligencji w swoim biznesie.

Poszukamy odpowiedzi na pytania:

 • Jak w tej chwili wykorzystywana jest sztuczna inteligencja na świecie;
 • Kiedy możemy uznać, że coś z czym mamy do czynienia, co w pewnym stopniu naśladuje ludzkie zachowania i reakcje, to prawdziwa sztuczna inteligencja;
 • Jaki jest udział sztucznej inteligencji w dzisiejszym biznesie;
 • Czy powinniśmy bać się nowych rozwiązań technologicznych czy jednak w odpowiedzialny sposób je wykorzystywać.

Opowiemy także o praktycznych przykładach wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie. Zachęcamy uczestników do zadawania pytań podczas trwania webinaru na naszym Facebooku. Odpowiedzi na nie udzielimy podczas trwania wydarzenia.

Transmisja odbędzie się na profilu na Facebooku.

Profesor Zbigniew Michalewicz - naukowiec, przedsiębiorca. Wykładowca w m.in. IPI PAN, Victoria University of Wellington, University of North Carolina-Charlotte, University of Adelaide, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, profesor w State Key Laboratory of Software Engineering w Wuhan University (Chiny), związany również ze Structural Complexity Laboratory w Seoul National University (Korea Południowa). Zajmuje się tematyką optymalizacji, sztucznej inteligencji oraz nowoczesnych metod rozwiązywania problemów obliczeniowych. Założyciel i szef zarządu NuTech Solutions (1999-2005), SolveIT Software (2005-2013), a obecnie Complexica. Autor i współautor kilkuset publikacji (w tym kilkudziesięciu książek). Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski w 2013 roku. W 2019 został laureatem nagrody IEEE CIS Evolutionary Computation Pioneer za znaczący wkład w koncepcje ewolucyjnych algorytmów obliczeniowych.

  Aktualności

  Autor
  Małgorzata Lipczyńska
  Data dodania
  8 grudnia 2020