Sukces pracowników Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki

Z dumą przekazujemy informację o ogromnym sukcesie Pracowników naszego Wydziału w pozyskiwaniu środków na badania naukowe w ramach 45 edycji konkursów OPUS, PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki.

Spośród ośmiu laureatów aż pięciu jest Pracownikami Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki:

 1. Pan prof. dr hab. Wiesław I. Gruszecki z Instytutu Fizyki pozyskał 1 995 600 zł, na realizację projektu pt. "Mechanizmy molekularne współdziałania ksantofili i retinalu w siatkówce oka człowieka".
 2. Pan prof. dr hab. Mieczysław Jałochowski z Instytutu Fizyki zdobył 688 690 zł, na realizację grantu pt. "Ciemne stany w atomowych strukturach na uporządkowanych powierzchniach".
 3. Pan prof. dr hab. Mariusz Krawiec z Instytutu Fizyki zdobył 1 915 278 zł, na realizację projektu pt. "Epitaksjalny silicen jako platforma do magazynowania wodoru w fazie stałej".
 4. Pan dr Jacek Krzaczkowski z Instytutu Informatyki otrzymał 752 740 zł, na realizację grantu pt. "Problemy spełnialności i równoważności dla skończonych algebr".
 5. Pan prof. dr hab. Marek Rogatko z Instytutu Fizyki pozyskał 695 880 zł, na realizację projektu pt. "Czarne obiekty w badaniu ciemnego sektora".

Pełne wyniki konkursu dostępne są na stronie NCN.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

  Aktualności

  Data dodania
  14 grudnia 2022