Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Naukowcom z Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf, Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej udało się otrzymać nanodruty krzemowe z wbudowanymi segmentami arsenku indu o wysokiej jakości krystalicznej.
Naukowcom z Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf, Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej udało się otrzymać nanodruty krzemowe z wbudowanymi segmentami arsenku indu o wysokiej jakości krystalicznej. Zastosowano sekwencyjną implantację jonów - technikę rozwijaną w Instytucie Fizyki UMCS. Wiodącą rolę w tych pracach odgrywa pracownik Instytutu dr Sławomir Prucnal, prowadzący obecnie badania w Niemczech. Nowa metoda otrzymywania hybrydowych nanostruktur półprzewodnikowych może w przyszłości przyczynić się do rozwoju szybkich, wielofunkcjonalnych urządzeń nano-optoelektronicznych. Publikacja związana z tymi badaniami została przyjęta do druku w czasopiśmie „Nano Research”.