Stypendia Fundacji Kościuszkowskiej na wyjazdy do USA w roku akademickim 2015/16

Stypendia przeznaczone są na prowadzenie badań naukowych i wykładów oraz doskonalenie warsztatu artystycznego dla osób znajdujących się różnych etapach kariery, również dla doktorantów i początkujących artystów.

Szanowni Państwo!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie wszystkim zainteresowanym informacji o stypendiach Fundacji Kościuszkowskiej (The Kosciuszko Foundation, Inc.) na wyjazdy do USA w roku akademickim 2015/16. Stypendia przeznaczone są na prowadzenie badań naukowych i wykładów oraz doskonalenie warsztatu artystycznego dla osób znajdujących się różnych etapach kariery, również dla doktorantów i początkujących artystów. Nie ma żadnych limitów wiekowych i ograniczeń w odniesieniu do dziedziny lub dyscypliny nauki oraz obszarów działalności artystycznej. Kandydaci muszą posiadać co najmniej tytuł zawodowy magistra lub lekarza medycyny.
Fundacja Kościuszkowska z siedzibą w Nowym Jorku, założona w roku 1925, działa na rzecz pogłębiania więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi poprzez programy edukacyjne oraz wymianę kulturalną i naukową. Na stypendia dla polskich i amerykańskich studentów, doktorantów, naukowców i artystów oraz promocję kultury i nauki polskiej w Ameryce Fundacja przeznacza rocznie około 1 miliona dolarów.
Będę wdzięczny za rozpowszechnienie tej informacji (przesłanie drogą emailową, umieszczenie na stronach internetowych lub upowszechnienie w formie drukowanej).
Łączę wyrazy szacunku
prof. dr hab. Piotr Wilczek
Przedstawiciel Fundacji Kościuszkowskiej
w Polsce

Piotr Wilczek
The Kosciuszko Foundation, Inc.
Representative in Poland
ul. Nowy Swiat 4, Room 118
00-497 Warszawa
Tel: (22) 621 7067
Mobile: 695 900 436
New York City Office:
15 E 65th Street
New York, NY 10065
Tel: (212) 734 2130
www.thekf.org


 

Plakat

Informacja

    Aktualności

    Data dodania
    17 czerwca 2014