Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki online - 30.01.- 20.03.2021 r.

Jak co roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej.

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne kurs odbędzie się w formie zdalnych zajęć na platformie MS Teams. Planujemy cykl 8 spotkań trwających po około 2,5 godziny każde, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty począwszy od 30 stycznia 2021 r. Spotkania podzieliliśmy na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze. Każdy temat będzie omawiany w dwie kolejne soboty. W ciągu tygodnia uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji na grupie facebooka: https://www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne.

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny i będzie dostępny dla zapisanych użytkowników. Dla uczestników kursu, którzy dodatkowo polubią fanpage: https://www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne, zostanie utworzona grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć. W ciągu tygodnia uczniowie będą tam mogli także skorzystać z dodatkowych konsultacji.

Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://luten.edu.pl/pogotowie/. Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie informacje na temat Pogotowia Przedmaturalnego z Fizyki można znaleźć na stronie https://www.pogotowieprzedmaturalne.umcs.pl.

Harmonogram zajęć

 

 

9.00–10.15

10.30–11.30

1

30 stycznia

Fizyka atomowa

Mechanika I

2

6 lutego

Mechanika II

Energia I

3

13 lutego

Energia II

Drgania I

4

20 lutego

Drgania II

Elektryczność I

5

27 lutego

Elektryczność II

Magnetyzm I

6

6 marca

Magnetyzm II

Termodynamika I

7

13 marca

Termodynamika II

Optyka I

8

20 marca

Optyka II

Fizyka jądrowa

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Lipczyńska
    Data dodania
    25 stycznia 2021