Pogotowie przedmaturalne z fizyki

Jak co roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, natomiast wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej.

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne kurs odbędzie się w formie zdalnych zajęć na platformie MS Teams. Planujemy cykl 8 spotkań trwających po około 2,5 godziny każde, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty, począwszy od 5 lutego 2022. Spotkania podzieliliśmy na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze. Każdy temat będzie omawiany w dwie kolejne soboty.

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny i będzie dostępny dla zapisanych użytkowników. Dla uczestników kursu, którzy dodatkowo polubią fanpage Pogotowia Przedmaturalnego, zostanie utworzona zamknięta grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć. W ciągu tygodnia uczniowie będą tam mogli także skorzystać z dodatkowych konsultacji.

Zapisy na Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki i szczegółowe informacje są dostępne na stronie Pogotowia Przedmaturalnego. Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek, 31 stycznia o godzinie 12.00. Liczba miejsc ograniczona.

    Aktualności

    Data dodania
    28 stycznia 2022