Otwarcie strefy coworkingowej - relacja z wydarzenia

16 marca 2023 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki odbyło się uroczyste otwarcie strefy coworkingowej, połączone z podpisaniem Porozumienia o współpracy pomiędzy firmą Sii Polska a Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Firmę Sii Polska reprezentowali Artur Palac – Dyrektor Regionalny Sii, Justyna Radomska – Kierownik Rekrutacji Sii w lubelskim oddziale firmy, Agnieszka Kłosek – Univeristy Cooperation Manager oraz Łukasz Wójcik – Prelegent.  

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie reprezentowali prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski, Rektor UMCS; dr. hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką, dr hab. Monika Budzyńska, prof. UMCS, Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz dr hab. Beata Bylina, Prodziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. 

Uroczyste otwarcie strefy coworkingowej oraz podpisanie Porozumienia odbyło się na II piętrze Wydziału (budynek D) o godzinie 10. Porozumienie zostało zawarte przez Dyrektora Regionalnego Sii Polska oraz Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

W ramach uroczystego otwarcia strefy zorganizowany został także wykład "O MassTransit i nowinkach w .NET", który wygłosił Łukasz Wójcik z firmy Sii Polska. Wystąpienie rozpoczęło się o godzinie 10:30 w Auli D105 (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, budynek D, I piętro). Następnie w tej samej auli miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Sii, podczas którego zostały omówione m.in. możliwości odbywania przez studentów praktyk w tej firmie. Spotkanie zakończyło się o godzinie 12:00.

W strefie coworkingowej, ufundowanej przez Sii, znajdują się meble wypoczynkowe, stoły i stoliki, pufy oraz regał. Strefa ma służyć studentom i stanowić miejsce spotkań do wspólnej nauki oraz kreatywnego spędzania czasu. W ramach strefy coworkingowej mogą także być organizowane niewielkie wydarzenia oraz spotkania z potencjalnymi praktykodawcami. 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszej uroczystości. Autorem fotografii jest Bartosz Proll.

    Aktualności

    Autor
    Marta Kostrzewa
    Data dodania
    16 marca 2023