O wosku pszczelim okiem naukowców - webinarium

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich „Polanka” serdecznie zapraszają na darmowe webinarium pt. „Co pszczelarz o zafałszowaniach wosku wiedzieć powinien, nawet jeśli nie wie, o co zapytać”. Startujemy w piątek, 29 stycznia 2021 r. o godz. 18.00. Wydarzenie odbędzie się on-line.

Webinarium skierowane jest głównie do pszczelarzy. Zapraszamy także wszystkich, którzy interesują sie tematem pszczół oraz badaniem wosku. 

Problem zafałszowań wosku jest bardzo poważny. Wosk pszczeli, zaraz po miodzie, jest jednym z najważniejszych produktów pszczelich wykorzystywanym nie tylko w pszczelarstwie, ale także w wielu gałęziach przemysłu, m.in. farbiarskim, zbrojeniowym, metalurgicznym, farmaceutycznym czy kosmetycznym.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będa twórcy WAXO - innowacyjnego analizatora wosku, który powstał na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Opowiedzą o możliwościach wykorzystania urządzenia oraz zdradzą kilka szczegółów konstrukcyjnych. 

Transmisja odbędzie się na profilu na Facebooku.

 

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Lipczyńska
    Data dodania
    25 stycznia 2021