Matematyczne zajęcia olimpijskie dla uczniów szkół podstawowych

W roku szkolnym 2020/2021 pracownicy Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki UMCS zapraszają uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego do uczestnictwa w zajęciach rozwijających z matematyki i przygotowujących do udziału w konkursach matematycznych - Koło Olimpijskie i Warsztaty Olimpijskie.

Zajęcia prowadzone w ramach Koła Olimpijskiego dla uczniów klas IV-VII odbywać się będą stacjonarnie w Instytucie Matematyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Planujemy uruchomienie czterech grup, a limit uczestników w jednej grupie wynosi 25 osób.

Warsztaty Olimpijskie dla uczniów klas IV-VII realizowane będą zdalnie w trybie on-line w czterech grupach wiekowych po 20 osób. Uczestnicy będą mieli zarówno dostęp do materiałów umieszczanych na dedykowanej platformie e-learningowej, jak i możliwość zdalnego uczestnictwa w zajęciach i konsultacjach.

Warsztaty Olimpijskie dla uczniów klas VIII prowadzone będą stacjonarnie w Instytucie Matematyki UMCS w dwóch 25 osobowych grupach. Jednocześnie każde zajęcia będą transmitowane on-line umożliwiając udział zdalny dodatkowym 40 uczniom.

Pierwsze zajęcia w ramach Koła Olimpijskiego i Warsztatów Olimpijskich odbędą się 7 listopada 2020. Każdy z uczestników weźmie udział w 10 spotkaniach w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych (z przerwą). Podczas spotkań na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, a dodatkowo materiały z zajęć będą dostępne na dedykowanej platformie e-learningowej.

Informacje i zapisy: umiemymatme.umcs.pl

    Aktualności

    Autor
    Anna Gąsior
    Data dodania
    21 września 2020