Konkurs „Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem”

Serdecznie zapraszamy uczniów, w szczególności klas maturalnych, do udziału w trzeciej edycji konkursu „Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem”, organizowanego przez Instytut Matematyki UMCS w Lublinie. Głównymi nagrodami są indeksy na kierunek matematyka Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie, a także nagrody rzeczowe. Tegoroczna edycja uzyskała dofinansowanie MNiSW w ramach projektu „Ucz się z MaFiI-ą” w programie Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Konkurs ma nietypową formę – składa się z pięciu etapów, które odbywać się będą w okresie od listopada 2020 do marca 2021 w formie zdalnej. Każdy z etapów będzie składał się z trzech części:

I. wykładu z wybranego działu matematyki wyższej,

II. warsztatów do wykładu,

III. sprawdzianu umiejętności uczniów dotyczących danej tematyki.

Udział w konkursie będzie wspaniałą okazją do poznania nowych i ciekawych zagadnień matematycznych z zakresu materiału poznawanego w trakcie studiów matematycznych, a także posmakowania studenckiego toku kształcenia i – w przypadku wygranej – zostania studentem jeszcze przed maturą.

Pierwszy etap odbędzie się w piątek, 27 listopada 2020 roku. Zaczynamy o godzinie 16:30. Chętnych do udziału w Konkursie zapraszamy do rejestracji na stronie http://zostanmatematykiem.umcs.pl. Obowiązuje limit 10 uczniów z danej szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Z matematycznymi pozdrowieniami
Organizatorzy Konkursu

e-mail: zostanmatematykiem@umcs.pl

Instytut Matematyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie
Koordynator Konkursu dr Małgorzata Cudna, e-mail: m.cudna@umcs.pl

 

    Aktualności

    Data dodania
    10 listopada 2020