Konkurs - X International Natural Sciences Tournament (INST)

Zachęcamy do udziału w Konkursie X International Natural Sciences Tournament (INST), dedykowanym grupom studenckim (3-5-osobowym). Termin przesyłania zgłoszeń upływa 30.09.2019 (I tura) oraz 15.11.2019 (II tura).

INST to konkurs drużynowy dla obecnych studentów i studentów uzyskujących dyplom licencjata lub magistra w 2019 roku. Studenci powinni uczyć się na jednej z następujących specjalizacji: chemia, materiałoznawstwo, fizyka, biologia, medycyna, farmacja, inżynieria lub w dziedzinach pokrewnych. Konkurs daje świetną okazję do rozwoju, wzmaga kreatywność, promuje pracę w grupie, a także pozwala szlifować język angielski oraz umiejętność prezentacji.

X International Natural Sciences Tournament (INST)
składa się z dwóch etapów:

 • W pierwszym etapie studenci na podstawie rozeznania literaturowego rozwiązują zadania podane na stronie konkursu www.scitourn.com, a następnie przesyłają rozwiązania poprzez formularz dostępny na tejże stronie. Najlepsze zespoły zostaną zaproszone do udziału w rundzie finałowej, która w tej edycji odbywać się będzie na Uniwersytecie Warszawskim.
 • W rundzie finałowej zespoły będą zmagać się ze sobą, występując w trzech różnych rolach – prezentującego swoje rozwiązanie (należy przygotować prezentację, w której zawarte będą informacje literaturowe, zaproponowane rozwiązanie; oceniana będzie również sama prezentacja), oponenta (wskazanie uchybień w rozwiązaniu grupy prezentującej, bez proponowania swojego rozwiązania) oraz recenzenta (merytorycznej oceny dyskusji obu stron, prezentacji itp.). Wszystko oceniane będzie przez grono jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele nauki z różnych dyscyplin.

Runda wewnętrzna X INST odbędzie się w dniach 7–12 lutego 2020 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Językiem konkursu jest język angielski.

Problemy i zagadnienia tegorocznej edycji konkursu: The problems of INST-2020 Extramural round

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu: www.scitourn.com

Pytania proszę kierować pod adres: participants@scitourn.com

 

 

  Aktualności

  Autor
  Małgorzata Lipczyńska
  Data dodania
  22 lipca 2019