"Fizyka jest OK!" - Walka o jasność, czyli specjalne folie w monitorach LCD

Pragnąc rozbudzić wśród młodzieży ciekawość świata oraz wytłumaczyć zjawiska występujące w otaczającym nas świecie, zachęcamy do udziału w akcji „Fizyka jest OK!”.

„Fizyka jest OK!” to akcja popularyzująca fizykę skierowana do szkół średnich Lubelszczyzny. 

W jej ramach w Instytucie Fizyki odbędzie się szereg wykładów popularyzujących fizykę, a także zostanie udostępniona tzw. I pracownia fizyczna, w której uczniowie będą mogli przeprowadzić proste eksperymenty oraz wyznaczyć wiele wielkości fizycznych. Mamy nadzieję, że zarówno wykłady, jak i zajęcia w laboratorium będą stanowić dopełnienie i rozszerzenie materiału z fizyki, jaki uczniowie poznają na zajęciach w szkole średniej. 

Udział w proponowanych zajęciach w Instytucie Fizyki UMCS powinien również ułatwić pracę dydaktyczną nauczycielom podczas kształcenia fizyki w szkołach średnich. Prosimy o rozpropagowanie tej akcji wśród nauczycieli oraz uczniów. 

Wykłady będą odbywać się cyklicznie w piątki o godzinie 17.00 w salach Instytutu Fizyki UMCS.

Proponowany harmonogram wykładów:

  1. Walka o jasność, czyli specjalne folie w monitorach LCD - dr Waldemar Berej - 14.02.2014 r. (Aula Fizyki)
  2. Ciężkie życie cząstek elementarnych za sprawą Higgsa - dr Jerzy Kraśkiewicz - 21.02.2014 r . (Aula Fizyki)
  3. Patenty i wynalazki - kilka zaskakująco prostych wynalazków, które wpłynęły znacząco na rozwój nauki oraz podniosły komfort naszego życia - dr Bożena Zgardzińska - 28.02.2014 r. (Aula Fizyki)
  4. Halo - czy już je widzieliście? O częstych, a mało znanych zjawiskach optycznych - dr Waldemar Berej - 07.03.2014 r. (Aula Fizyki)

Miejsce:
Sala FIV - parter, „Średnia Fizyka”
Aula Instytutu Fizyki - I piętro „Średnia Fizyka”

    Aktualności

    Data dodania
    12 lutego 2014