Akademia Programowania UMCS 2019

Inicjatywa Instytutu Informatyki UMCS mająca na celu popularyzację informatyki wśród uczniów szkół z województwa lubelskiego i nie tylko. Oferta Akademii skierowana jest nie tylko do prymusów, ale do szerokiego grona uczniów zainteresowanych programowaniem.

Akademia będzie obejmować kompletny cykl kursów programistycznych, począwszy od „Podstaw Programowania” przez „Algorytmy i Struktury Danych” aż po kursy obejmujące tematykę technologii informatycznych. Wybrane kursy połączone będą z konkursami, których celem będzie zmotywowanie uczniów do nauki. W roku szkolnym 2018/2019, Akademia Programowania UMCS oferuje konkurs „Algorytmy i Struktury Danych” oraz kurs Podstawy Programowania.


Konkurs „Algorytmy i Struktury Danych”

Konkurs w formie ligi zadaniowej organizowany od kwietnia do maja 2019 r. Publikowane co tydzień zadania będą miały formę wyzwań programistycznych. Najlepsi uczestnicy pierwszego etapu zostaną zaproszeni na finał, który obędzie się w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie.

Konkurs „Algorytmy i Struktury Danych” jest skierowany do uczniów wszystkich rodzajów i poziomów szkół, którzy interesują się programowaniem. Co tydzień, od 1 kwietnia do 13 maja br., na stronie Akademii pojawiać się będą nowe zadania programistyczne z zakresu algorytmów i struktur danych. Rozwiązania zadań będzie można przesłać do 19 maja 2019 r., a 32 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów za zadania, zostaną zaproszone do Lublina do Instytutu Informatyki UMCS na finał konkursu. 

Więcej informacji - Konkurs „Algorytmy i Struktury Danych”


Kurs Podstawy Programowania

Dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich chcących rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i językiem C++.

Kurs jest adresowany dla osób zupełnie początkujących, które nie muszą mieć żadnych umiejętności ani wiedzy programistycznej. Krok po kroku uczymy wszystkiego od zera. W czasie trwania kursu omawiane będą coraz bardziej złożone zagadnienia programistyczne realizowane w języku C++. Zagadnienia te będą ilustrowane kodem mającym charakter gry komputerowej.

Co tydzień będzie publikowana nowa porcja materiałów oraz zadań do własnoręcznego zaprogramowania. Wśród osób, które nadeślą w terminie prawidłowe rozwiązania zadań rozlosowane zostaną upominki.

Więcej informacji - Kurs „Podstawy Programowania”


Strona internetowa Akademii Programowania

Plakat (pdf)


 

 

 

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Lipczyńska
    Data dodania
    25 marca 2019