21.03.2023 r. Drzwi Otwarte lubelskich uczelni

Dziś na Placu Litewskim odbyły się wspólne drzwi otwarte lubelskich uczelni!

To pierwsze i największe tego typu wydarzenie skierowane do kandydatów na studia zarówno z województwa lubelskiego, jak i całej Polski. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przekonać się, jak studiuje się w Lublinie oraz dlaczego warto stać się częścią lubelskiej społeczności akademickiej.

W ramach wydarzenia Urząd Miasta Lublin oraz lubelskie uczelnie – Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie – Akademia Nauk Stosowanych oraz Lubelska Akademia WSEI zaprezentowali własny program atrakcji, który ukazał potencjał akademicki miasta oraz poszczególnych uczelni. 

Podczas wydarzenia nie zabrakło też Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki! Dr Marek Gorgol wraz ze studentami z Koła Naukowego Studentów Fizyki zaprezentowali wiele ciekawych eksperymentów fizycznych, które budziły powszechne zainteresowanie.

    Aktualności

    Data dodania
    21 marca 2023