„Nowe technologie dla dziewczyn” – program stypendialny dla studentek WMFiI

,,Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z firmą Intel  zaprasza do aplikowania o stypendia w ramach szóstej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Do rozdysponowania jest dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2020/2021, każde w wysokości 12.000 zł brutto.

"Nowe technologie dla dziewczyn" jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel chcą pomóc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki „Nowe technologie dla dziewczyn” otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

Aplikować można do 20 czerwca br.

Więcej informacji: www.stypendiadladziewczyn.pl


 Źródło:

Perspektywy Education Foundation

 

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Lipczyńska
    Data dodania
    3 czerwca 2020