Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Instytucja rodziny w polskim systemie prawnym"

Studenckie Koło Naukowe Prawników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Instytucja rodziny w polskim systemie prawnym" organizowaną przez Sekcję Prawa Cywilnego, która odbędzie się 14 stycznia 2022 roku, o godzinie 9:30 za pośrednictwem platformy MS Teams.

Rodzina stanowi podstawową, najmniejszą i jednocześnie najważniejszą formę życia społecznego. Zgodnie z założeniem organizatorów konferencja ma stanowić forum wymiany wiedzy i poglądów, przede wszystkim z prawa cywilnego, na sposoby ujmowania rodziny w polskim systemie prawnym.

Tematykę stanowi jedno z podstawowych zagadnień współczesnego, stale zmieniającego się, świata dlatego organizatorzy chcą zwrócić uwagę na skutki obecnie obowiązujących rozwiązań prawnych oraz kierunki rozwoju owej instytucji w obliczu przemian obyczajowych i społecznych.

Uczestnictwo czynne nie podlega opłacie. Osoby zainteresowane czynnym udziałem proszone są o wypełnienie poniższego formularza:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdIyH3sBnKo5h.../viewform

 

Termin naboru abstraktów kończy się 31 grudnia 2021 roku. 

 

Abstrakt powinien obejmować max. 2500 znaków. W zgłoszeniu należy przedstawić bibliografię (max. 3 pozycje). Przewidywany czas jednego wystąpienia to 10 minut. Każdy z prelegentów otrzyma certyfikat potwierdzający jego czynny udział w Konferencji. Zastrzegamy prawo do wyboru najlepszych prac. O podjętych decyzjach i dokładnym planie Konferencji zostaną Państwo poinformowani niezwłocznie po dokonaniu wszystkich niezbędnych czynności.

Uczestnictwo bierne jest bezpłatne i nie wymaga uprzedniego zgłoszenia.

Z uwagi na bezpłatny charakter Konferencji, certyfikaty będą wysyłane w formie mailowej.

Poniżej znajduje się szczegółowy regulamin Konferencji:

https://drive.google.com/.../1bKCAQEFAWhe5UdUrC7Ban3.../view

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową - spc.sknp.umcs@gmail.com

 

    Aktualności

    Autor
    Mateusz Artemuk
    Data dodania
    4 grudnia 2021