OKN "Kryptonim - cela. Polskie wydarzenia kryminalne XX i XXI wieku" 23 marca 2018 r.

Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Kryptonim – cela. Polskie wydarzenia kryminalne XX i XXI wieku" organizowaną przez Sekcję Prawa Karnego, we współpracy z Katedrą Prawa Karnego i Kryminologii WPiA UMCS.

Uroczyste rozpoczęcie konferencji odbędzie się 23 marca 2018 r. (tj. piątek) w Sali 110 WPiA UMCS o godz. 11:30. Konferencja adresowana jest do studentów oraz doktorantów z krajowych ośrodków akademickich.

„Z morderstwem jest jak z z życiem, i jedno i drugie jest nieprzewidywalne” ~Simon Beckett

Nieprzewidywalność wydarzeń staję się wyznacznikiem ich powtarzalności… Obszerne zestawienie wydarzeń o niechlubnej, a nierzadko intrygującej historii stanie się głównym zadaniem uczestników biorących udział w konferencji „Kryptonim – cela”. Wspólne starania nad rozwikłaniem zagadek przeszłości oraz dokonanie analizy zbrodni, których przebieg na stałe zapisał się w kryminalnych kartach Polski doprowadzą do odświeżenia zapomnianych spraw i rzucenia nowego światła na towarzyszące im okoliczności. Tematy wystąpień zostaną podzielone chronologicznie na wzór Kroniki Kryminalnej Polski i mogą dotyczyć zróżnicowanej problematyki np. przedstawienia procederu działania oraz struktur polskiej mafii, kontrowersji związanych z konkretnymi sprawami, aktywności seryjnych morderców itd.

Wystąpienie na konferencji nie powinno przekraczać 12 minut.

Opłata za czynny udział w konferencji wynosi 50zł. W ramach opłaty przewidziane są materiały promocyjne, certyfikat uczestnictwa oraz obiad w restauracji wydziałowej. Więcej szczegółów dotyczących pakietu konferencyjnego, przekażemy przy stanowisku rejestracji w dniu wydarzenia.

Rejestracji można dokonywać do 14 marca 2018 roku do godziny 23:59. Informację o przyjęciu na konferencję otrzymają Państwo drogą mailową do 16 marca br. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru najlepszych prac spośród nadesłanych propozycji referatów.

W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą mailową: spk@sknp.umcs.lublin.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS