OKN "100-lecie Polskiej Dyplomacji" 19-20 kwietnia 2018 r.

Studenckie Koło Naukowe Prawników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „100 lat polskiej dyplomacji” organizowaną we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Lublinie. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Dokładny harmonogram konferencji zostanie przedstawiony Państwu po zakończeniu naboru abstraktów.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a zarazem początków nawiązywania nowożytnych stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszym krajem a innymi podmiotami państwowymi stanowi świetną okazję do podsumowania tego okresu oraz do dyskusji na temat przyszłych wyzwań stawianych przed rodzimą służbą dyplomatyczną. Celem organizatorów jest przeprowadzenie merytorycznej debaty podsumowującej 100 lat polskiej dyplomacji oraz sformułowanie postulatów na przyszłość. W zakres tematu wpisują się zagadnienia dotyczące historii nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych Polski z innymi państwami, bieżące problemy polskiej polityki zagranicznej oraz wyzwania z jakimi będzie musiała się zmierzyć w przyszłości.

Konferencja odbędzie się na przestrzeni dwóch dni. W trakcie dnia pierwszego, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie będą miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości, natomiast drugiego dnia będą miały miejsce organizowane przez SKNP UMCS panele studencko – doktoranckie.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://goo.gl/forms/6fDy1lSYCdmvdhXU2 

Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2018 r. Wystąpienie nie powinno przekraczać 10 minut. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł a uiszczana będzie przy okazji rejestracji w dniu wydarzenia.

Zapraszamy do udziału!

W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą mailową:
100lat.dyplomacji@gmail.com