OKN "Powstanie i upadek państw w prawie międzynarodowym" 12 stycznia 2018 r.

Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Powstanie i upadek państw w prawie międzynarodowym publicznym" organizowaną przez Sekcję Prawa Publicznego we współpracy z Katedrą Prawa Międzynarodowego Publicznego.

Uroczyste rozpoczęcie konferencji odbędzie się 12 stycznia 2018 r. (tj. piątek) w sali nr 110 Wydziału Prawa i Administracji UMCS o godz. 10:00. Konferencja adresowana jest do studentów oraz doktorantów z krajowych ośrodków akademickich.

Tematyka konferencji obejmuje m.in. zagadnienia związane z państwem i upadkiem państw, prawem narodów do samostanowienia, secesją w prawie międzynarodowym, dekolonizacją, systemem mandatowym Ligi Narodów, systemem powierniczym Narodów Zjednoczonych, sukcesją w odniesieniu do traktatów oraz problematyką uznania międzynarodowego.

Wystąpienie na konferencji nie powinno przekraczać 12 minut.

Opłata za czynny udział w konferencji wynosi 50zł a uiszczana będzie przy okazji rejestracji w dniu konferencji. W ramach opłaty przewidziany jest obiad w restauracji wydziałowej. Więcej szczegółów dotyczących pakietu konferencyjnego, przekażemy przy stanowisku rejestracji w dniu wydarzenia.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScn2l_AqvUug--LGiLi0unEjD1GSs8nHqRYl2XRSV-ix84SIg/viewform .

Rejestracji można dokonywać do 5 stycznia 2018 roku do godziny 23:59. Informację o przyjęciu na konferencję otrzymają Państwo drogą mailową w ciągu kilku dni od zakończenia rejestracji. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru najlepszych prac spośród nadesłanych propozycji referatów. Zgłoszenia, które nie będą spełniały wymogów formalnych, będą odrzucane. W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą mailową: saipp.sknp.umcs@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS

Załączniki