Sukcesy reprezentacyjne instruktorek CKF

Instruktorki Centrum Kultury Fizycznej - mgr Aleksandra Kołodziejczyk oraz mgr Maria Jasko - reprezentowały nasze barwy krajowe podczas mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy.

Mgr Aleksandra Kołodziejczyk jest czynną zawodniczką Polskiego Związku Kulturystyki, Fitnessu i Trójboju Siłowego w kategorii bikini fitness. Po finałowym sukcesie w Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness została powołana do kadry narodowej oraz zakwalifikowana do mistrzostw świata, które odbyły się w Białymstoku. Tam - trafiając do półfinału - zdobyła XI miejsce w swojej dość mocno obsadzonej kategorii.

Znakomity start na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Mołdawii zanotowała także mgr Maria Jasko - w trakcie turnieju wywalczyła drugie miejsce. W rywalizacji, do której przystąpiła, wzięło udział 16 najlepszych zawodniczek z Europy. W pierwszej rundzie Maria Jasko spotkała się z reprezentantką gospodarzy, Nastasią Iavorscaią. Walkę wygrała jednogłośnie przez wskazanie sędziów. W pojedynku półfinałowym rywalka była znacznie trudniejsza, bo na macie naprzeciwko Marii stanęła Marianna Krashakova z Rosji. W walce o złoto Maria Jasko spotkała się za to z Ksenią Zasoriną z Rosji. Był to już szósty pojedynek tych zawodniczek. Na ostatnich mistrzostwach wygrała Maria, niestety tym razem było inaczej i to zawodniczka z Federacji Rosyjskiej zdobyła złoty medal.

Obu naszym instruktorkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Aktualności