Wideokonferencje

System wideokonferencyjny ma na celu realizację łączności audiowizualnej pomiędzy wszystkimi sieciami MAN i centrami KDM tworzącymi sieć PIONIER. Połączenia są zestawiane przy wykorzystaniu własnej infrastruktury sieciowej pracującej w technologii IP. Ponieważ sieć PIONIER, jak również większość MAN-ów, posiada szybki szkielet 10 GigabitEthernet, nie ma istotnych ograniczeń dotyczących dostępnego pasma oraz opóźnień dla transmisji wideokonferencyjnych.

Łączność jest nawiązywana ze specjalnie przeznaczonego i zaaranżowanego do tego celu pokoju wideokonferencyjnego (w celu uzyskania jak najlepszej jakości transmitowanego obrazu i dźwięku). Możliwe jest jednoczesne przeprowadzenie wideokonferencji pomiędzy wszystkimi ośrodkami MAN, jak również realizacja wielu równoległych wideokonferencji w mniejszych grupach. Przebieg konferencji można zarchiwizować z możliwością jej późniejszego odtworzenia.

Regulamin usługi jest dostępny tutaj.

Korzystanie z usług widekonferencji oznacza akceptację warunków korzystania z usługi wideokonferencji w ramach Platformy Obsługi Nauki PLATON.

Kontakt:
mgr inż. Artur Trębiński
tel. 81 537 26 04
artur.trebinski@mail.umcs.pl