Jubileusz 70-lecia Koła Naukowego Historyków Studentów UMCS

Uroczystość z okazji 70-lecia
Koła Naukowego 
Historyków Studentów UMCS 

25 stycznia 2023 r. o godz. 15.00 w Sali Obrad Rady Wydziału odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 70-lecia Koła Naukowego Historyków Studentów UMCS

Ideą wydarzenia jest uczczenie kolejnej dekady pracy Koła, wspomnienie chlubnych tradycji KNHS UMCS, zapisanych na przestrzeni lat na kartach historii Alma Mater oraz prezentacja obecnej działalności mającej na celu kontynuowanie dziedzictwa jednej z najstarszych organizacji studenckich na Uniwersytecie.

W czasie jubileuszowej uroczystości przemowy wygłoszą:

Rafał Juściński – Prezes KNHS UMCS
Karol Piskor – Kierownik Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. Kapitana Zdzisława Brońskiego ps. "Uskok" - KNHS UMCS
dr hab. 
Marek Sioma, prof. UMCS – Opiekun naukowy KNHS UMCS 

W spotkaniu uczestniczyć będą obecni członkowie Koła, którzy podjęli się organizacji jubileuszu oraz przedstawiciele kadry naukowej Wydziału związani w przeszłości z KNHS UMCS, którzy w ramach indywidualnych wystąpień opowiedzą o dawnej działalności tej Organizacji.

Uroczystość zostanie podsumowana debatą, której gościem honorowym będzie dr hab. Joanna Sobiesiak, prof. UMCS, Dziekan Wydziału Historii i Archeologii. Tematem przewodnim dyskusji będą zagadnienia związane z przyszłością funkcjonowania Kół Naukowych w ramach nowej struktury Uniwersytetu na przykładzie doświadczeń wniesionych w tej dziedzinie przez KNHS UMCS.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny

    Aktualności

    Data dodania
    17 stycznia 2023