V Akademicki Turniej o Puchar Rektora UMCS „Boccia Cup 2019”

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS wraz z Centrum Kultury Fizycznej i Zespołem ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS organizują V Akademicki Turniej o Puchar Rektora UMCS „Boccia Cup”. Wydarzenie odbędzie się 16 maja br. w hali sportowej Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22, Lublin). Otwarcie planowane jest na godz. 9:00, a zawody potrwają do godz. 16:00.

Boccia jest dyscypliną paraolimpijską wywodząca się od włoskiej gry w bule. Jest to sport z elementami rywalizacji, narzędzie terapeutyczne, a także gra integracyjna angażująca zarówno ciało, jak i umysł. Mogą w niej uczestniczyć także osoby pełnosprawne. Boccia oprócz tego, że kształtuje sprawność fizyczną, daje także możliwość działania w duchu tolerancji oraz wzajemnego poszanowania.

Rozgrywki będą przeprowadzane w 2-osobowych drużynach. Uczestnikami Boccia Cup 2019 mogą być studenci i pracownicy szkół wyższych z Lublina.

Zgłoszenia udziału w zawodach można przesyłać do 12 maja na adres: bocciacup@umcs.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imiona i nazwiska, status student/pracownik, nazwę reprezentowanej uczelni, stopień niepełnosprawności (dotyczy osób z niepełnosprawnością), dane kontaktowe (e-mail).

Dla trzech najlepszych par przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dołącz do wydarzenia na facebooku.

W załączniku znajdują się komunikaty organizacyjne.

Zapraszamy studentów oraz pracowników lubelskich szkół wyższych do grania i kibicowania w rozgrywkach.

    Aktualności