Sukces piłkarzy nożnych AZS UMCS

Piłkarze nożni AZS UMCS Lublin pod wodzą trenera Tomasza Bieleckiego zdobyli srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji Uniwersytetów i VI miejsce w klasyfikacji końcowej mistrzostw. Sukces naszych piłkarzy nożnych budowany był przez trzy etapy rozgrywek w okresie marzec – czerwiec 2019: Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Lublinie, Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie i Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Lesznie.

I Etap

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (AMWL)

Lublin, marzec – maj 2019

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach: jednej 4-zespołowej z udziałem AZS UMCS oraz jednej 3-zespołowej. Do półfinału awans z każdej grupy uzyskały po dwa najlepsze zespoły. Mecze rozgrywano w wymiarze 2 x 30 minut.

 • UMCS Lublin – AWF Biała Podlaska 0:0
 • UMCS Lublin – UP Lublin 1:1

Bramki: UMCS – Hubert Kotowicz

 • UMCS Lublin – WSSP Lublin 6:2

Bramki: UMCS – Roman Skowroński (1), Patryk Nieradko (1), Michał Paluch (2), Piotr Waszczyński (1), Hubert Kotowicz (1)

Dzięki dwóm remisom i jednej wygranej, drużyna zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do półfinału AMWL w Lublinie:

Półfinał:

 • UMCS Lublin – Politechnika Lubelska 1:0 (0:0)

Bramki: UMCS – Hubert Kotowicz

Dzięki zwycięstwu nasza drużyna rozegrała jeszcze mecz o I miejsce.

Mecz o I miejsce:

 • UMCS Lublin - AWF Biała Podlaska 0:1 (0:0)

Do II etapu – Półfinału Strefy C (województwa: lubelskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie) awansowały trzy drużyny z województwa lubelskiego: AWF Biała Podlaska, UMCS Lublin i Politechnika Lubelska.

Skład drużyny UMCS w tym turnieju: Socha Paweł, Bielecki Szymon, Myszka Norbert, Michota Marcin, Dajos Piotr, Wawryszczuk Michał, Nieradko Patryk, Welman Maciej, Kotowicz Hubert, Chodziutko Piotr, Paluch Michał, Filipczuk Filip, Bednarski Mateusz, Waszczyński Piotr, Łaska Mateusz, Kowalczyk Michał, Skowroński Roman, Wiśniewski Jakub, Bogusz Wiktor, Adamczyk Michał, Kurkiewicz Krzysztof, Ziętek Krzysztof, Skrzypek Maciej.

Trener: Bielecki Tomasz

Wyniki: Akademickie Mistrzostwa Polski

II Etap

Półfinał Strefy C Akademickich Mistrzostw Polski

Rzeszów, 19-21 maja 2019

W zawodach wystąpiło 11 zespołów akademickich reprezentujących 4 województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie. Drużyny podzielono na 3 grupy (dwie 4-zespołowe i jedna 3-zespołowa). Do ćwierćfinału awans uzyskało 8 najlepszych zespołów w rozgrywkach grupowych. Zwycięzcy czterech meczów ćwierćfinałowych uzyskali awans do Finału AMP w Lesznie. Mecz grano w wymiarze 2 x 30 minut.

Wyniki meczów UMCS Lublin w grupie C:

 • UMCS Lublin – Politechnika Rzeszowska 1:1

Bramki: UMCS – bramka samobójcza

 • UMCS Lublin – Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce 2:1

Bramki: UMCS – Piotr Dajos, Roman Skowroński

 • UMCS Lublin – Politechnika Krakowska 2:0

Bramki: UMCS – Norbert Myszka, bramka samobójcza

AZS UMCS Lublin awansował z I miejsca w grupie i w decydującym meczu ćwierćfinałowym zmierzył się z Politechniką Świętokrzyską:

Mecz o awans do Finału AMP:

 • UMCS Lublin – Politechnika Świętokrzyska 2:0

Bramki: UMCS – Norbert Myszka, Piotr Waszczyński

Do III etapu – Finału AMP  w Lesznie ze Strefy C awansowały cztery najlepsze zespoły: UMCS Lublin, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, AWF Kraków.

Skład drużyny UMCS Lublin w tym turnieju: Socha Paweł, Kowalczyk Michał, Chodziutko Piotr, Myszka Norbert, Wiśniewski Jakub, Bielecki Szymon, Wawryszczuk Michał, Dajos Piotr, Nieradko Patryk, Skowroński Roman, Skrzypek Maciej, Filipczuk Filip, Ziętek Krzysztof, Łaska Mateusz, Kurkiewicz Krzysztof, Bogusz Wiktor, Bednarski Mateusz, Waszczyński Piotr, Majewski Wojciech.

Trener: Bielecki Tomasz

Wyniki: Akademickie Mistrzostwa Polski

III Etap

Finał Akademickich Mistrzostw Polski

Leszno, 2-5 czerwca 2019

W turnieju finałowym wystąpiło 16 zespołów równo podzielonych na 4 grupy. Do faz pucharowych (ćwierćfinały, półfinały i finał) awansowały bezpośrednio po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. AZS UMCS Lublin trafił do bardzo silnej grupy z zespołem gospodarzy PWSZ Leszno oraz Politechniką Gdańską i Politechniką Łódzką. Mecze rozgrywano w wymiarze czasowym 2 x 30 minut.

Wyniki meczów grupowych UMCS Lublin:

 • UMCS Lublin – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Leszno 3:1

Bramki: UMCS – Hubert Kotowicz, Marcin Michota, Norbert Myszka

 • UMCS Lublin – Politechnika Gdańska 2:1

Bramki: UMCS – Piotr Chodziutko, Patryk Nieradko

 • UMCS Lublin – Politechnika Łódzka 3:0

Bramki: UMCS – Michał Paluch (2), Piotr Chodziutko

Dzięki trzem zwycięstwom w rozgrywkach grupowych, piłkarze AZS UMCS Lublin zajęli I miejsce w grupie i awansowali do fazy ćwierćfinałowej.

Ćwierćfinał

 • UMCS Lublin – AWF Wrocław 1:1 karne 3:4

Pomimo wielu sytuacji i prowadzenia 1:0, nie udało się pokonać rywali z Wrocławia. Przeciwnicy strzelili bramkę wyrównującą w ostatniej, trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzałem zza pola karnego, doprowadzając do rzutów karnych. Dwa niestrzelone rzuty karne przez piłkarzy z Lublina zadecydowały o porażce.

Przegrana w tym meczu oznaczała rywalizacje o miejsca V – VIII. Mecze miały jednak wciąż duże znaczenie, ponieważ piłkarze walczyli o jak najwyższą lokatę w AMP i jednocześnie – o jak najlepszy wynik w klasyfikacji uniwersytetów.

Mecz o miejsca V – VIII:

 • UMCS Lublin – Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz 1:0

Bramki: UMCS – Hubert Kotowicz

Mecz o V miejsce:

 • UMCS Lublin – Uniwersytet Rzeszowski 0:1

Skład drużyny UMCS Lublin w tym turnieju: Kowalczyk Michał, Chodziutko Piotr, Myszka Norbert, Bielecki Szymon, Wawryszczuk Michał, Dajos Piotr, Nieradko Patryk, Skrzypek Maciej, Filipczuk Filip, Ziętek Krzysztof, Łaska Mateusz, Kurkiewicz Krzysztof, Bogusz Wiktor, Bednarski Mateusz, Waszczyński Piotr, Michota Marcin, Paluch Michał, Adamczyk Michał, Welman Maciej.

Trener: Bielecki Tomasz.

Ostatecznie, AZS UMCS Lublin zajął VI miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Mężczyzn i II miejsce w klasyfikacji typów uczelni. Wynik należy uznać za sukces.

Wyniki: Akademickie Mistrzostwa Polski

Galerie zdjęć dostępne są na Facebooku Finału AMP.

  Aktualności

  Data dodania
  10 czerwca 2019