Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w siatkówce na siedząco

14-16 stycznia br. w halach sportowych Centrum Kultury Fizycznej UMCS do walki o zwycięstwo stanie sześć drużyn. Zespoły są mieszane, mogą składać się zarówno z pań jak i panów. W zmaganiach weźmie udział 42 zawodników z całej Polski. Oficjalne rozpoczęcie zmagań w odbędzie się sobotę (15 stycznia) o godzinie 10:15

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl prowadzony od 2016 roku. Jednak promowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych w świecie akademickim ma o wiele dłuższe tradycje.

Organizatorem IMP-ów jest Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego. Zmagania finansowane są ze środków PFRON. Za organizację imprezy odpowiada Klub Uczelniany oraz Uczelnia – gospodarze konkretnego wydarzenia, czyli KU AZS UMCS oraz Centrum Kultury Fizycznej UMCS. 

Warto podkreślić, że na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej prężnie funkcjonuje sekcja sportowa dla osób z niepełnosprawnościami, która przygotowuje się do całego cyklu IMP-ów. Mamy reprezentantów w goalballu, pływaniu, bocci czy tenisie stołowym, której trenerami są dr Tomasz Bielecki, prof. UMCS, Dyrektor CKF UMCS oraz Piotr Jasiulewicz. 

Patronat honorowy nad Integracyjnymi Mistrzostwami Polski AZS w siatkówce na siedząco objął Prezydent Miasta Lublin - Krzysztof Żuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Jego Magnificencja prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

    Aktualności