II Wojewódzki Turniej „Boccia 2018” dla dzieci i młodzieży

6 grudnia 2018 roku w obiektach sportowych Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbył się Mikołajkowy II Wojewódzki Turniej „Boccia 2018” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Okej” Lublin, Centrum Kultury Fizycznej UMCS, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS oraz Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS.

Głównymi zadaniami pierwszej edycji turnieju były nie tylko promocja Bocci jako dyscypliny paraolimpijskiej, emocji sportowych i rywalizacji z tym związanych, ale przede wszystkim integracja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami ze społecznością akademicką, ukazanie ich problemów, a także podkreślenie, że są takimi samymi ludźmi, jak osoby pełnosprawne.

W zawodach, które uroczyście otworzyła Prorektor ds. Studenckich UMCS prof. dr hab. Urszula Bobryk, udział wzięło 18 par podzielonych na cztery grupy. Pary z miejsc 1 i 2 w grupach, awansowały do półfinałów A; z miejsc 3, 4 i 5 - do finału B. Pófinały A rozgrywane były w systemie pucharowym, natomiast finał B - w systemie ligowym.

Zwycięstwo w turnieju odniosła para Michał Nowosadowski i Mateusz Pawelec reprezentujący AKSON „Krok za krokiem” Zamość. Drugie miejsce przypadło Sylwestrowi Mitrutowi i Konradowi Pietrzeli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego we Włodawie, a trzecie zajęli Patryk Barszczyk i Artur Pielecha reprezentujący Fundację Benjamin z Lublina.

W finale B na całym podium stanęli zawodnicy reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 z Lublina. Zwyciężyła para Monika Klimejko i Karolina Bochniarz, miejsce drugie zajęły Aleksandra Bilewicz i Wiktoria Kaczorowska, a trzecie Ewa Pieczykolan i Dariusz Śledź.

Nie zabrakło również wizyty młodszych zawodników z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie oraz ze szkoły podstawowej przy SOSW im. Zofii Sękowskiej w Lublinie - młodzi uczestnicy spotkali się z Mikołajem. 

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe wraz z pamiątkowymi medalami i kubkami, które wręczali: Iwona Majewska - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie oraz Dyrektor CKF UMCS dr Tomasz Bielecki, z zarządem ZSN „Alter Idem” UMCS  oraz reprezentacją Zespołu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS.

Warto podkreślić, iż turniej obsługiwało ok. 100 wolontariuszy, którzy sędziowali zawody, pomagali dzieciom i ich opiekunom podczas zawodów, przygotowywali boiska i - co najważniejsze - kibicowali każdej parze.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji wydarzenia. Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejną edycję.

Galeria zdjęć Bartosza Prolla:

    Aktualności

    Data dodania
    10 grudnia 2018