"Metaversum – perspektywy i wyzwania dla humanistyki" (warsztat)

Koło Metodologiczne Historyków UMCS serdecznie zaprasza na pierwszy warsztat z cyklu „Metaversum – perspektywy i wyzwania dla humanistyki”. Na pierwszym spotkaniu będziemy gościć Pana dra hab. Andrzeja Radomskiego, prof. UMCS z Katedry Informacji i Kultury Cyfrowej, który na podstawie prelekcji „Metaversum jako Internet następnej generacji” wprowadzi wszystkich zainteresowanych w podstawowe zagadnienia świata cyfrowego.

*Przez pojęcie „metaversum” rozumie się spektrum technik i technologii służących wytworzeniu wirtualnego świata, platformy, na której ma kształtować się społeczność cyfrowa. „Metaversum” wedle słów głównych twórców ma służyć jako platforma zapewniająca zupełnie nowe możliwości budowania relacji z klientami, warunki do poprawy efektywności wytwarzania produktów i usług oraz ich ścieżki dotarcia do odbiorców. W związku z tak szerokimi celami, szczególnie o charakterze biznesowym, niezbędna jest wówczas krytyczna refleksja humanistyczna, próba zrozumienia nowych trendów technologicznych i ich wpływu na człowieka, społeczeństwo, a nade wszystko kulturę.

KIEDY? 12 kwietnia 2023 r., godz. 14.00

MIEJSCE: Wydział Historii i Archeologii UMCS (Sala Obrad Rady Wydziału, sala nr 9), pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4A

ORGANIZATOR: Koło Metodologiczne Historyków UMCS (Katedra Humanistyki Cyfrowej i Metodologii Historii)

Zapraszamy studentów Wydziału Historii i Archeologii UMCS, Wydziału Filologicznego, pasjonatów humanistyki cyfrowej z całego Lublina oraz wszystkich zainteresowanych "metaversum".

    Aktualności

    Data dodania
    3 kwietnia 2023