16.03.2015 szkolenie PTE

W dniu 16 marca 2015 odbyło się zorganizowane w CNiCJO UMCS szkolenie z zakresu egzaminów Pearson Test of English ze szczególnym uwzględnieniem testu egzaminacyjnego Test of English General Level 3 (B2). Szkolenie poprowadził Pan Kamil Petry Pearson Master Trainer. W pierwszej części szkolenia, w której wzięło udział 25 osób omówiony został sam format testu oraz jak efektywnie przygotowywać kandydatów. Dwie następne sesje dotyczyły szkolenia egzaminatorów PTE i uczestniczyło w nich 20 Lektorów CNiCJO uczących języka angielskiego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii.

Obecnie CNiCJO realizuje we współpracy z Wydziałem PiP oraz Pearsonem reprezentowanym przez Pania Annę Kowalczyk Z-cę Dyrektora ds. Sprzedaży projekt podnoszenia kwalifikacji językowych studentów - certyfikaty PTE od poziomu B2  uznawane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, którechcą zostać nauczycielami języka angielskiego(Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17.04.2012).

Propozycje podręczników przygotowujących do egzaminu PTE zostały przedstawione przez Pana Andrzeja Bogutę Key Account Managera od lat współpracującego z naszym Centrum w tym zakresie, a wszystkie kwestie formalne zostały omówione z Panią Dorotą Bruszewską Exam Portfolio Managerem.

Najbliższa edycja egzaminu to 13 czerwca 2015, a termin dokonywania wpłat upływa z końcem kwietnia. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej   http://www.umcs.pl/pl/egzaminy-w-cnicjo-umcs,5461.htm lub bezpośrednio u Pani Doroty Gibkiej Koordynatora ds. egzaminów Pearson Test of English w CNiCJO. Serdecznie zapraszamy.

17 marca 2015