Zbiory Specjalne prezentują

ZBIORY KARTOGRAFICZNE

Zbiory kartograficzne w Bibliotece UMCS są częścią zbiorów specjalnych. Ich systematyczne gromadzenie rozpoczęto w roku 1954.

W Pracowni Kartograficznej znajdują się różnorodne materiały. Wyodrębniona kolekcja kartograficzna zawiera atlasy i mapy geograficzne, historyczne, polityczne, topograficzne i turystyczne oraz plany miast. Zgromadzono tu księgozbiór podręczny obejmujący literaturę o tematyce kartograficznej oraz zbiór przewodników turystycznych od najdawniejszych do współczesnych, prezentujących Polskę oraz cały świat.
Od dnia 1 marca 2023 roku zapraszamy do odwiedzenia naszej mini wystawy przewodników oraz map regionów. Prezentowane zbiory można oglądać w korytarzu Oddziału Zbiorów Specjalnych, w nowym budynku Biblioteki UMCS, na II piętrze.

Zachęcamy czytelników do zapoznania się z przygotowaną wystawą oraz informujemy, że od tego roku czytelnicy Biblioteki UMCS posiadający aktualną kartę biblioteczną mogą wypożyczać przewodniki turystyczne na swoje konto czytelnicze na okres 30 dni.