Konto Czytelnika - logowanie

W katalogu Biblioteki UMCS logowanie na konto Czytelnika odbywa się na dwa sposoby:

1. Logowanie się przez: „Numer karty Czytelnika”.

  • Loginem jest dotychczasowy numer karty bibliotecznej np. 2000000000
  • Hasło - dotychczas używane nie zostało zachowane w nowym systemie i przy pierwszym logowaniu do PRIMO powinno zostać zmienione.

 

W tym celu po wywołaniu okna do logowania należy kliknąć w link: "Zmień hasło". W wyświetlonym formularzu należy podać jedną z danych: numer karty czytelnika ALBO adres e-mail podany podczas rejestracji. W przypadku braku adresu na koncie, prosimy o kontakt z punktami wypożyczeń w bibliotekach.

Link do ustawienia hasła zostanie przesłany na wskazany adres e-mail (w przypadku braku wiadomości w skrzynce odbiorczej prosimy sprawdzić folder SPAM).

Hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków.

2. Logowanie przez „Punkt Logowania UMCS

Czytelnicy będący pracownikami lub studentami UMCS powinni logować się do konta bibliotecznego poprzez „Punkt Logowania UMCS” zgodnie z stosowanym identyfikatorem uwierzytelniania. Logowanie tym sposobem umożliwi korzystanie z e-zasobów dostępnych w ramach subskrypcji UMCS.

 

Zalogowany Czytelnik po kliknięciu w rozwijaną listę przy Nazwisku i Imieniu będzie mógł sprawdzić dane karty bibliotecznej, stan wypożyczeń, zamówień, zapisane wyszukiwania i ulubione pozycje.