Zaproszenie na wystawę "Siła Rzeźba Masa Prolog"

Niniejsza wystawa jest zapowiedzią tego, co nastąpi niebawem... Od kilkunastu lat Zakład Rzeźby i Ceramiki Wydziału Artystycznego UMCS organizuje Festiwal Ceramiczny. Tegoroczna edycja planowana była na termin 18-20 czerwca. Niestety, w związku z panującą na świecie sytuacją, musi zostać odłożona na najbliższy możliwy, choć nieokreślony termin.

Prezentowana w gościnnych wnętrzach CSK wystawa jest więc Prologiem, czyli przeglądem prac gospodarzy przyszłego festiwalu, wykładowców Wydziału Artystycznego UMCS: dr hab. Alicji Kupiec, dra hab. Zbigniewa Stanucha, mgra Radosława Skóry oraz mgr Oliwii Beszczyńskiej.

Każdy z artystów pracuje inaczej, wybiera różne materiały, czerpie z odmiennych źródeł inspiracji.

Łączy ich dyscyplina, fascynacja tworzywem i zmaganie z, nierzadko skomplikowanymi, procesami technologicznymi.

,,Prolog'' będzie swoistą rozgrzewką, przed tym, co rozwinie się podczas Festiwalu Ceramicznego.

Wernisaż wystawy: 19.06.2020, godz. 17:00
Zwiedzanie wystawy: od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 - 18.00
Zakończenie wystawy: 10.07.2020, godz. 18.00

Integralną częścią wystawy jest emisja video, dokumentującego praktyczny projekt badawczy Arely Amaut i Sigrid Espelien - Machina Zbiorowego Myślenia. Projekt analizuje, jak i czego możemy się nauczyć dzieląc metody i doświadczenia z różnych dziedzin angażujących z pozoru przeciwne, lecz uzupełniające się technologie, na przykład: współczesne i pradawne praktyki, technologię cyfrową i glinę lub hakowanie i wytwarzanie.

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    15 czerwca 2020