PROJEKT Dostępny UMCS

Miło nam poinformować, że na Wydziale Artystycznym powstanie pokój wyciszeń, nazwany strefą wytchnień. Działanie jest prowadzone w ramach projektu „Dostępny UMCS” oraz we współpracy z Zespołem ds. wsparcia osób niepełnosprawnych UMCS.

Utworzony pokój spełniał będzie role przytulnego miejsca służącego wyciszeniu. Dostępny on będzie dla wszystkich studentów zgłaszających potrzeby skorzystania z takiego miejsca, w tym w szczególności dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Aspergera i innych o podłożu psychicznym oraz osób przechodzących kryzys o podłożu psychicznym, osób chorych na cukrzycę potrzebujących miejsca na odpoczynek po iniekcji insuliny. Będzie to miejsce wyciszenia w trakcie lub pomiędzy zajęciami lub w trakcie kryzysu zdrowia psychicznego. Pokój wyciszeń będzie również służył jako umówione miejsce spotkania studenta w kryzysie z pracownikiem Zespołu ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami /psychologiem. Pomieszczenie to zostanie kompleksowo wyposażone, zaaranżowane i sfinansowane w ramach projektu  „Dostępny UMCS” realizowanego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Taka strefa z pewnością przyczyni się do podniesienia dostępności budynku jak również do zwiększenia komfortu psychicznego studentów, doktorantów i pracowników przebywających na Wydziale.

Więcej informacji o projekcie