Zaproszenie na wystawę dr. hab. szt. Krzysztofa Bartnika

Wystawa w nowej galerii Wydziału Artystycznego jest okazją do zaprezentowania Państwu obrazów z ostatnich lat. To rzadka dla mnie sposobność do zapoznania lubelskich miłośników sztuki, przyjaciół i studentów z przedmiotem i rezultatem moich malarskich poszukiwań. Chciałbym też niniejszą wystawą uczcić mój już 30-letni pobyt w Lublinie, środowisku mojego życia, pracy i twórczości. Specyfika tego środowiska z pewnością w jakimś stopniu mnie uformowała i wpłynęła na kształt mojej sztuki, mam więc dodatkowo możliwość wyrazić za to wdzięczność.

Zapraszam serdecznie na wernisaż, również w imieniu prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak, której akordeonowy koncert uświetni nasze spotkanie.
Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik - malarz i pedagog. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Borysowskiego w 1988 r. Przewód kwalifikacyjny I i II stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych (dyscyplina malarstwo) na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 1989 roku pracuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Rysunku i Malarstwa Wydziału Artystycznego.

Swoją twórczość prezentował w licznych wystawach indywidualnych (34 - Polska, Czechy, Francja)  i prezentacjach zbiorowych (100 - Polska, Czechy, Francja, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Australia, Belgia, Ukraina, Węgry, Niemcy, Litwa). Uczestniczył w wielu plenerach i sympozjach artystycznych w kraju i za granicą. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych w Polsce i poza granicami. Był kuratorem szeregu wystaw w lubelskim środowisku artystycznym (m.in. Czeska Piwnica, Galeria Gardzienice, Czeska Fotografia, ACK Chatka Żaka). Brał udział w pracach konserwatorskich polichromii (m.in. Archikatedra Lubelska, kościół pobrygitkowski w Lublinie, kościół w Pieczyskach). Jest autorem znacznej części galerii portretów Honorowych Obywateli Miasta Lublina.

W semestrze letnim 2019/2020 Galeria czynna:

WTOREK - PIĄTEK: 15.00 – 18.00

w terminach zaplanowanych wystaw

 

Adres: Lublin, ul. Zana 11

 

Wstęp wolny

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    26 lutego 2020