Wystawa pracowni EKOART

W Nałęczowskim Domu Kultury została otwarta wystawa prac studentów ISP WA UMCS   w Lublinie które zostały zrealizowane w pracowni ekoart prowadzonej przez prof. Marię Polakowską -Prokopiak i dr hab. Annę Waszczuk.

Program pracowni adresowany jest do osób, które w swojej aktywności wykraczają poza ścisłe ramy dyscyplin artystycznych, a w szczególności do zainteresowanych łączeniem   ze sobą technik, jak również wykorzystania technologii wywodzących się z tradycyjnego warsztatu wykorzystującego materiały pochodzenia naturalnego. Istotnym elementem programu pracowni jest poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, wzbogacenie i przekraczanie granic klasycznych dyscyplin artystycznych, Poprzez takie kolażowe zabiegi formalne i technologiczne studenci podejmują próby opisania świata                          i rzeczywistości w której się znajdują.

W jednej przestrzeni pracowni spotkają się studenci malarstwa, grafiki, rzeźby.Różnorodność postaw, widzenia i myślenia tworzy interesujący klimat dla artystycznej kreacji.

Ważnym elementem programu jest zaangażowanie studentów poza pracownią - pokazy prac oraz działania landartowe realizowane podczas wyjazdów plenerowych.

    Aktualności

    Autor
    Anna Waszczuk
    Data dodania
    30 listopada 2017