V Międzyuczelniana Konferencja Prawnicza dla studentów w języku angielskim

W dniu 26 kwietnia 2017 r. odbyła się V Międzyuczelniana Konferencja Prawnicza dla studentów w języku angielskim –INTERNATIONAL LAW AND CURRENT ENVIRONMENTAL PROBLEMS – HOW TO SAVE OUR WORLD?

Konferencja została zorganizowana już po raz piąty pod Honorowym Patronatem Rektorów UMCS i KUL przez nasze Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych z Wydziałem Prawa i Administracji UMCS, Wydziałem Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, oraz ze Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL i była podzielona na 3 panele tematyczne:

Environment protection; Human rights - right to health, food and water and Climate changes and climate refugees

Do udziału w konferencji zakwalifikowanych zostało 20 prac z ponad 40 zgłoszeń – w tym roku tematyka konferencji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem studentów obu uczelni. Uczestnicy mieli okazję wyrazić w języku angielskim swoje poglądy dotyczące współczesnych zagrożeń oraz zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami.

Fotorelacje z konferencji autorstwa Małgorzaty Allitt można znaleźć również na naszym Instagramie https://www.instagram.com/jezyki_umcs/ – zapraszamy!

    Wydarzenia

    Data dodania
    30 kwietnia 2017