Profilaktyka wypalenia zawodowego

Fot. K. Siedlaczek

W dniu 25.02.2020 r. dr Barbara Smoczyńska przeprowadziła dla naszego Centrum szkolenie “Profilaktyka wypalenia zawodowego”. W warsztatach uczestniczyło 16 osób. Warsztaty trwały 8 godzin i obejmowały ćwiczenia w grupach, indywidualne zadania jak i trochę teorii. Były to bardzo ciekawe i interesujące zajęcia, które w sposób bardzo obrazowy, a zarazem przystępny zwróciły nam uwagę na rożne aspekty naszej pracy, jak i życia osobistego z perspektywy nie tylko wypalenia zawodowego, zwykłego przemęczenia czy wyczerpania.

Na początku wypełniliśmy prostą ankietę, która pomogła nam ocenić poziom naszego wypalenia zawodowego - wygląda na to, że nadal jesteśmy bardzo świeżo nastawieni do naszej pracy - a więc powiało optymizmem! Dr Smoczyńska przedstawiła nam źródła wypalenia, krzywą wypalenia zawodowego, stopnie wypalenia i nie tylko.

Najważniejszym elementem warsztatów było jak rozpoznać pierwsze oznaki wypalenia i jak sobie pomóc. Przeanalizowaliśmy co nas frustruje w pracy, jakie czynniki mają pozytywny i negatywny wpływ na naszą pracę oraz co możemy zmienić i jak radzić sobie z rzeczami, na które nie mamy wpływu. Różnorodność zadań i ciekawe formy w przyjaznej i swobodnej atmosferze pozwoliły nam spojrzeć na tak trudny temat.

Mamy nadzieje, że będzie w naszym Centrum więcej podobnych warsztatów, które pozwolą nam na rozwój osobisty i mniejsze szanse wypalenia.

Galeria mediów

 

    Wydarzenia

    Data dodania
    26 lutego 2020