Oswoić stres - warsztaty dla lektorów

17 maja 2019r. gościliśmy w CNiCJO UMCS państwa panią Ewelinę Drozd (przedstawicielkę wydawnictwa Pearson) i pana Bartłomieja Janiaka - szkoleniowca, konsultanta i trenera współpracującego z w/w wydawnictwem.

Fot. K. Siedlaczek

Podczas 1,5 godzinnego warsztatu, prowadzący spotkanie ‘rozłożył’ stres na czynniki pierwsze. Mieliśmy możliwość oceny naszej kondycji psycho-fizycznej po rozwiązaniu testu składającego się  z 17 pytań, poznania technik radzenia sobie ze stresem (roztańczenie stresu - cała grupa przez 30s tańczyła do Let’s Twist Again; postawienie sobie zadania możliwego do wykonania; na każde negatywne wydarzenie/przeżycie należy tego samego dnia zrobić coś pozytywnego trzy razy; oraz odporność społeczna), otrzymaliśmy kilka praktycznych rad jak zadbać o siebie w kontekście stresujących wydarzeń życia codziennego.

Ciekawym przykładem tego jak można sobie poradzić w stresującej sytuacji, podanym przez prowadzącego, były siostry McGonigal, gdzie uraz w wyniku wypadku jednej z nich zapoczątkował budowę i rozwój aplikacji m.in. do radzenia sobie ze stresem.

Aplikacja SuperBetter, która jest dostępna za darmo, pomaga w osiaganiu celów i radzeniu sobie ze stresem (to build resilience, achieve goals, and tackle challenges including anxiety, depression, stress, chronic pain, concussion recovery and more). Aby obejrzeć Kelly McGonigal zajrzyj tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=RcGyVTAoXEU

Przy okazji szkolenia lektorzy otrzymali najnowszy podręcznik Wydawnictwa Pearson do nauczania języka angielskiego – Roadmap B1+, autorzy H. Dellar & A. Walkley.

Bardzo dziękujemy pani Ewelinie Drozd i wydawnictwu Pearson na możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia pana Bartłomieja Janiaka.

Zdjęcia K. Siedlaczek

 

 

    Wydarzenia

    Data dodania
    19 maja 2019