Warsztaty studenckie - Dni Higieny Psychicznej

Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? Jak opanować stres i zrobić z niego użytek? Co zrobić by uniknąć pułapek własnego myślenia? Jak rozbudzić swoje twórcze moce? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapisz się na nasze warsztaty!

W ramach Dni Higieny Psychicznej odbęda się warsztaty studenckie. Będzie można dowidzieć się i nauczyć wielu przydatnych rzeczy związanych z tematyką dbania o siebie. Serdecznie zapraszamy!

Udział w warsztatach jest bezpłatny!
 1. "Inteligencja emocjonalna" – Maria Milcarz – 5 kwietnia
Dowiedz się więcej o swoim życiu wewnętrznym - o tym, czy umiesz radzić sobie z własnymi emocjami i czy dobrze rozpoznajesz uczucia innych ludzi. Trening inteligencji emocjonalnej przynosi wielkie korzyści w życiu społecznym.
 
2. "W zdrowym ciele zdrowy duch" - Marta Masternak, Katarzyna Kuzemko 6 kwietnia
Jaki wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu ma to co jemy i jak śpimy? Te kwestie mają istotne znaczenie dla naszych możliwości poznawczych. Na spotkaniu opowiemy jak najlepiej się odżywiać, by dostarczyć mózgowi to co dla niego optymalne, a także jak zadbać o higienę snu, by wykorzystać jak najlepiej każdą noc.
 
3. „Optymizmu można się nauczyć” – trening pozytywnego myślenia – Paulina Mołda i Sabina Dłuska 7 kwietnia
Twoja szklanka jest zawsze do połowy pusta? Skupiasz się na tym co negatywne? Przyjdź na warsztat, a dowiesz się czym jest optymizm oraz zrozumiesz, jak wpływa na codzienne funkcjonowanie. Przeanalizujesz swój sposób myślenia i nauczysz się jakimi technikami go kształtować.
 
4. "Radzenie sobie ze stresem – podstawy"– Sylwia Komarowska, Michał Kicka 8 kwietnia
Głównym celem warsztatu jest zapoznanie jego uczestników z aktualnym stanem wiedzy psychologii odnośnie roli stresu, tego jak wpływa na nasze życia oraz poznanie najważniejszych teorii stresu. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z współczesnymi próbami wyjaśniania tego co to jest stres, jakie są jego przyczyny oraz jak możemy sobie radzić ze stresorami w naszym otoczeniu. Zaprezentowane zostaną również sposoby dbałości o higienę psychiczną czyli jak niwelować negatywne skutki stresu.
 
5. "Marzysz? – rób to z głową!"- Sebastian Peret i Ola Pękala – 12 kwietnia
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak dużą przeszkodą w osiąganiu sukcesów może być nieodpowiednie formułowanie marzeń. Dodatkowo przedstawimy kilka sposobów pomagających w formułowaniu celów oraz technik, dzięki którym ich osiąganie stanie się o wiele prostsze. Warsztat będzie miał charakter teoretyczno-praktyczny.
 
6.  Kreatywność" – Małgorzata Świtek, Luiza Korzun 13 kwietnia
Czym jest kreatywność? Czy można ją ćwiczyć, rozwijać? A jeśli można, to w jaki sposób? Zapraszamy na warsztat o kreatywności, na którym odpowiemy na powyższe pytania, a w drugiej części - naszą kreatywność potrenujemy! Postaramy się, aby było treściwie i aktywnie! Wystarczy przyjść z otwartością na nową wiedzę i doświadczenia.
 
7. „Stres w odwrocie!”– Monika Zawłocka, Gosia Sabik 15 kwietnia
Chcesz dowiedzieć się jak radzić sobie z sytuacjami wywołującymi stres (sesja, nowa praca, problemy w związku)? Przyjdź na warsztat z którego dowiesz się:
- Co to jest stres i jakie są jego rodzaje
- Jakie sytuacje mogą go wywoływać
- Jakie są metody radzenia sobie z nim
Ponadto będziesz mógł sprawdzić w jaki sposób sam najczęściej reagujesz na sytuację stresowe oraz jaki jest poziom twojego stresu.
 
Wszystkie spotkania odbywają się od godziny 16:00-19:00
w sali 116, w akademiku Babilon, Radziszewskiego 17.

Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenia.
 
Zapisy pod adresem:
warsztaty.higieny.psychicznej@gmail.com
 
W tytule należy podać tytuł warsztatów.

    Aktualności

    Data dodania
    22 marca 2016