Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Jedyna taka okazja, by wziąć udział w warsztacie z osobami, które doświadczyły kryzysu psychicznego.
Warsztat odbędzie się 27 listopada 2019 r. (środa). Przewidziane są dwie grupy warsztatowe - w godz. 10:00-13:00 oraz 15:00-18:00.
„Ból jest przejściowy. Może trwać minutę, godzinę, dzień albo rok, ale w końcu zaniknie i coś innego zajmie jego miejsce. Gdybym się poddał, trwałby zawsze”.
Podczas szkolenia doświadczysz, jak objawy choroby psychicznej wpływają na możliwości komunikowania się z innymi. Wspólnie z grupą będziesz odkrywać i przełamywać stereotypy na temat osób po kryzysach psychicznych. Dowiesz się, jakie słowa ranią, a jakie są wspierające dla osoby w kryzysie psychicznym. Będziesz mieć okazję wysłuchania prawdziwych historii chorowania i zdrowienia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.
Korzyści ze szkolenia:
otrzymasz przestrzeń do omówienia dotychczasowych doświadczeń z kontaktu z osobą w i po kryzysie psychicznym lub do omówienia własnych przeżyć,
wzmocnisz swoje umiejętności komunikacyjne z osobami znajdującymi się w kryzysie psychicznym dzięki szerszej perspektywie, którą nadadzą osobiste historie edukatorów,
będziesz miał/a możliwość zadawania pytań osobom, które doświadczyły kryzysu, których nigdy nie zadałbyś/abyś w innej sytuacji,
poddasz refleksji tematy stygmatyzacji i autostygmatyzacji osób po kryzysach psychicznych,
wzmocnisz swoje umiejętności doboru słownictwa,
popracujesz na swoich zasobach empatii i wzmocnisz swoje rozumienie osoby po kryzysie psychicznym,
zwiększysz własną pewność siebie w kontakcie z osobą w kryzysie psychicznym.
Prowadzący:
Prowadzącymi szkolenie są edukatorzy Fundacji eFkropka. Każdorazowo zespół 3 edukatorów, czyli osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, które zostały specjalnie przeszkolone w celu prowadzenia szkoleń, podczas których pracują na osobistych historiach życiowych. Nad procesem grupowym w trakcie szkolenia czuwa dodatkowo profesjonalista: psychiatra, psycholog bądź trener.
Warsztaty Fundacji eFkropka prowadzone są od 2016 r. przez zespół edukatorów związanych z Fundacją. W latach 2016-2017 szkoleniom towarzyszyły badania Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Wyniki badań odzwierciedliły wyjątkową efektywność szkoleń. Nawet pół roku po interwencji szkoleniowej wśród uczestników utrzymuje się niski poziom dyskryminacji osób po kryzysach psychicznych i zarazem większe ich zrozumienie.