Warsztat: Razem wbrew stereotypom

Jedyna taka okazja, by wziąć udział w warsztacie z osobami, które doświadczyły kryzysu psychicznego. Warsztat odbędzie się 27 listopada 2019 r. (środa). Przewidziane są dwie grupy warsztatowe - w godz. 10:00-13:00 oraz 15:00-18:00.

„Ból jest przejściowy. Może trwać minutę, godzinę, dzień albo rok, ale w końcu zaniknie i coś innego zajmie jego miejsce. Gdybym się poddał, trwałby zawsze”.

Lance Armstrong

Zapisy

Wyczerpano limit zapisów przez formularze, jesli chcesz się zapisac na listę rezerwowa wyślij zgłoszenie na adres:
justyna.rynkiewicz@poczta.umcs.lublin.pl

Środa 27 listopada

Opis

Podczas szkolenia doświadczysz, jak objawy choroby psychicznej wpływają na możliwości komunikowania się z innymi. Wspólnie z grupą będziesz odkrywać i przełamywać stereotypy na temat osób po kryzysach psychicznych. Dowiesz się, jakie słowa ranią, a jakie są wspierające dla osoby w kryzysie psychicznym. Będziesz mieć okazję wysłuchania prawdziwych historii chorowania i zdrowienia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Korzyści ze szkolenia:

 • otrzymasz przestrzeń do omówienia dotychczasowych doświadczeń z kontaktu z osobą w i po kryzysie psychicznym lub do omówienia własnych przeżyć,
 • wzmocnisz swoje umiejętności komunikacyjne z osobami znajdującymi się w kryzysie psychicznym dzięki szerszej perspektywie, którą nadadzą osobiste historie edukatorów,
 • będziesz miał/a możliwość zadawania pytań osobom, które doświadczyły kryzysu, których nigdy nie zadałbyś/abyś w innej sytuacji,
 • poddasz refleksji tematy stygmatyzacji i autostygmatyzacji osób po kryzysach psychicznych,
 • wzmocnisz swoje umiejętności doboru słownictwa,
 • popracujesz na swoich zasobach empatii i wzmocnisz swoje rozumienie osoby po kryzysie psychicznym,
 • zwiększysz własną pewność siebie w kontakcie z osobą w kryzysie psychicznym.

Prowadzący:

Prowadzącymi szkolenie są edukatorzy Fundacji eFkropka. Każdorazowo zespół 3 edukatorów, czyli osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, które zostały specjalnie przeszkolone w celu prowadzenia szkoleń, podczas których pracują na osobistych historiach życiowych. Nad procesem grupowym w trakcie szkolenia czuwa dodatkowo profesjonalista: psychiatra, psycholog bądź trener.

Warsztaty Fundacji eFkropka prowadzone są od 2016 r. przez zespół edukatorów związanych z Fundacją. W latach 2016-2017 szkoleniom towarzyszyły badania Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Wyniki badań odzwierciedliły wyjątkową efektywność szkoleń. Nawet pół roku po interwencji szkoleniowej wśród uczestników utrzymuje się niski poziom dyskryminacji osób po kryzysach psychicznych i zarazem większe ich zrozumienie.

Zapisy

Środa 27 listopada

Dom Studencki Babilon, Idziego Radziszewskiego 17, Sala 116

Ewentualne pytania i zapisy na listy rezerwowe proszę kierować na adres: justyna.rynkiewicz@poczta.umcs.lublin.pl

  Aktualności

  Data dodania
  22 listopada 2019